Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magán általános iskolákba...

Magán általános iskolákba melyik réteg gyerekei járnak? Ill. mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Vannak a drágább fajta, színvonalas magán általános iskolák, ahol több millióra is rúghat az éves tandíj. Oda elhiszem, hogy csak a tényleg jómódúak, esetleg külföldiek gyerekei járnak. De olyan csak Pesten van, meg max. talán Debrecenbe.

De vannak az olcsóbb magániskolák, ahol kb. 70-80 ezer ft a havi tandíj. Azt hallottam, hogy oda az amolyan nagyzoló prolik, hitel-huszárok járatják a gyerekeiket. Akiknek egyáltalán nem megy jól, csak kifelé próbálják azt mutatni. Ezzel a szülő tud egy kicsit villogni az ismerősök előtt, hogy az ő gyereke magániskolába jár.


A fiam jövő Szeptembertől megy iskolába és már nézegetjük, hogy hova lenne érdemes íratni. De itt helyben, csak ilyen olcsóbb fajta magániskola van. Kérdésem: hogy mik a tapasztalatok az ilyen magániskolákkal, milyen az oktatás színvonala, milyen a diákok összetétele, melyik réteg gyerekei járnak oda?


Állami iskola nem igazán jöhet szóba. Azokról nem sok jót hallottam. Rendszeresek a verekedések zsarolások, idegen szóval: a bullying, (hiába az iskolaőrség) napi szintűek a lopások, nem beszélve a kiégett, frusztrált pedagógusokról.


Úgy vagyok vele, hogy egy magániskolába talán nem az aljaréteg fattyai járnak. És ott azért az oktatás is másabb. Kinek mi a tapasztalata?



2020. nov. 25. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem konkrét iskoláknak nézz utána. Nekem nővérem járt Budapesten egy magánba, az is olcsóbb volt. Annál még egy átlag állami is jobb lett volna. Épp voltam egyik nap nyomtatni, és egy idősebb angol tanár volt az önkiszolgálóban kifakadva, hogy milyen rosszak a gyerekek, könyvet direkt nem szereznek be, stb. , és ahogy nyomatta magát az eladónak, kiderül, hogy a nővérem volt iskolája :D

Ugyanúgy volt bullying meg minden, még a széket is kihúzták alóla, és úgy bevert a fejét, hogy kürházba kellett vinni, ezután lett szemüveges, egy gyerek meg körzővel akart mindenkit leszúrni, és amúgy állítólag később javítóintézetbe majd börtönbe került. Szóval szerintem konkrét iskoláknak járj utána, ne pedig így általánosságban érdeklődj. (Többet nem tudok segíteni, nincs gyerekem, 23 éves vagyok, és én nem jártam magániskolába.)

2020. nov. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az itthoni magániskolák 80%-a semmiben sem különbözik az államitól.


[link]

2020. nov. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább javasolnék egy erősebb, hajtósabb sulit.

Vagy 4-ben vidd át erős 8 osztályos gimibe.

2021. jan. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%

Aljaréteg fattyai? Az alapján, ahogy megnyilvánulsz, pont jó helyen lenne az állami suliban a gyereked..


Eltekintve a bicskanyitogató stílusodtól: Attól függ minden, milyen területen laksz. Nálunk pl gazdag rész, itt az állami oktatás is remek, csupa díjat nyert intézmény, elit 8-6 osztályos gimikbe megy szinte minden gyerek, szóval egészen szuper, illetve a helyi gimi is kifejezetten jól szerepel az állami listán. Itt is akadnak problémás környezetből érkező, vagy más okból problémás gyerek, de igyekeznek kezelni a helyzetet, integrálni, aminek én nagyon örülök, és sikeres is, mivel csak kis részben találni ilyen gyerekeket, képesek beilleszkedni a modern gyógypedagógia eszközökkel és a gyerekek nyitottságra és elfogadásra nevelésével. Van szélsőséges példa, akiknek annyira nem megy, de nekik sem mindenkivel van problémájuk és őket is védi a rendszer, szóval ez a belefér kategória.


Én abszolút elégedett vagyok, ahogy körülnéztem bölcsi, ovi és már suli körben, ugyanezt képes nyújtani a magán szektor. Amiben lemaradna, az a tárgyi feltételek/hely, ebben a mi állami sulijaink listavezetőek, de amiben beelőzi, az a létszám. Az is fontos, hogy van e rendes gép, technika terem, biztonságos tágas hely, és az is, hogy hányan vannak egy csoportban.


Mivel ilyen helyen élek(direkt itt élek!), ezért nem aggódom, tudom, hogy szuper lehetőségeink vannak állami részben, persze itt is ugyanúgy aktív a legtöbb szülő, viszünk be mindent, amit találunk, hogy megkönnyítsük a pedagógusok munkáját, illetve együttműködőek vagyunk mindenfajta nézeteltérés kezelésében.


Szóval minden attól függ, hol laksz. Még egyházi sulit néznék, azokba csak úgy ömlik a pénz most és a keresztény értékrenddel szemben eléggé szelektálnak, ki juthat be, vannak felvételi elbeszélgetések már oviban is, a nehezebb sorsú gyerekeknek vagy nehézséggel küzdőknek nem nagyon jut ott hely. Kivéve persze a baptistáknál, ők mindenkit szívesen látnak(szekta nem válogat:), na de ahol csak nehézséggel küzdőket gyűjtenek, ott túl sok a probléma a minőségi oktatáshoz.


Mittudomén, ha miskolci vagy, és a gyártelep környékén élsz, mindenképp magánba járasd a gyereked, ha nyíregyházi vagy ott is van olyan rész, ahol egyszerűen túl sok a probléma államiban..

2021. jan. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!