Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ez kemény gimi a...

Szerintetek ez kemény gimi a leírtak alapján? Mire érti az 5-5-5-5 órát? Kép a leírásban

Figyelt kérdés
[link]
2020. nov. 26. 06:13
 1/5 A kérdező kommentje:
Ha 18 éves koromra középfokú nyelvvizsgám lesz az jó? Ki lehet menni vele külföldre egyetemre?
2020. nov. 26. 06:15
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy értik, hogy minden évben (ugye 4 évig) heti 5 órád lesz angol és első 2 évben heti 3 német, utána utolsó 2 évben heti 4-4 óra.

Emellett utolsó 2 évben fakultáció keretében még heti plusz 2 órát tanulhatod.


Ha külföldön szeretnél egyetemre járni, akkor inkább kéttannyelvű sulit kellene választani.

2020. nov. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is inkább kéttannyelvűt javasolnék, külföldhöz szerintem kell a felsőfok.
2020. nov. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Heti 20 órában tanulod a nyelvet első évben illetve mellé némi matek, irodalom és töri. Ekkora vagy 0. éves és 5 évig járod majd a 4 helyett.


Az pedig hogy mennyire kemény gimije válogatja.

2020. nov. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is inkább kéttannyelvűt javasolnék, vagy legalább olyat, ahol van nyelvi előkészítő év. Ha külföldre akarsz egyetemre menni, szerintem ajánlott lenne a felsőfokú nyelvvizsga. Kemény giminek pedig egyáltalán nem gondolnám. Az, hogy odaírták a végére, hogy a 80 pontot elérőket automatikusan felveszik, számomra azt bizonyítja, hogy ekkora pontszámmal olyan kevesen mennek oda, hogy nem vesznek el túl sok helyet. Egyébként a legtöbb gimiben van emelt nyelvi osztály, és azokon általában hasonló az óraszám, de egy emelt nyelvi tagozattól elvárás lenne az első idegen nyelvből a felsőfokú gimi végére.
2020. nov. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!