Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2021 májusában érettségizők!...

2021 májusában érettségizők! Hogy érzitek, mennyivel lesz így nehezebb nektek az érettségi, hogy a múlt tanévnek és a jelenleginek egy része is online oktatásban megy?

Figyelt kérdés

2020. dec. 1. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Jóval nehezebb lesz.
2020. dec. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Én személy szerint nem félek, bár az lehet segít hogy pont angolból és infóból fogok emeltezni, amikből a legkönnyebb digitálisan felkészülni, szerintem nem is kell magyarázni hogy miért.

A magyart meg a törit nehezebb persze így gyakorolni és az emelt matekot is egy fokkal nehezebb megérteni, de a megértéshez szükséges plusz idő nem nagy teher mivel más tantárgyakat nem vesznek olyan vérkomolyan, hogy beleroskadjunk, szerencsére.

2020. dec. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokan azon a véleményen vannak, hogy nekünk könnyebb, mint a tavalyiaknak, viszont nem is kell magyaráznom, hogy ez miért BS. Nekünk, idén érettségizőknek kimaradt a 11.osztály tavaszi, és most 12. osztály őszi féléve biztosan. Nem gondolnám, hogy sok iskolában tudnak ugyanúgy oktatni, mintha rendesen iskolába járnánk. Nálunk pl. töri óra nincs, csak vázlatot kapunk, viszont vannak korrekt online órák is más tárgyakból. Én őszintén szólva félek is, meg nem is. A tavalyi ponthatárok a fentebb leírt érvek miatt szerintem nem fognak drasztikusan változni, max. szerintem ilyen +/- 10 pontot. No, meg hogyha nem sikerül elsőre, akkor is ott a b terv, elmegy az ember dolgozni egy évre, esetleg nyelvet tanul, azzal sem veszt senki semmit, sőt. Összességében én úgy gondolom, hogy közelsem lesz egyszerű, inkább nehezebb lesz leérettségizni, mint a tavalyiaknak, pontosan a kimaradt órák, a gyakori motiváció elvesztése, és a barátaink hiánya miatt.

Én minden sorstársamnak sok sikert kívánok, remélem, hogy mindenkinek a legjobb tudása szerint sikerül majd!:)

2020. dec. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a töri esszé, valamint az emelt matek miatt félek, de nagyon... Nálunk a faktos tanár tantermi oktatásban sem adott házit, sőt inkább középszintre készített fel. Így online még kevesebb a motiváció vele. Történelemből meg a 11.es anyag közepénél járunk.


Angolból számomra jobb, hogy online tanulunk, mert a tanárunk megtanult tanítani végre :D

2021. jan. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nehezebb lesz így leérettségizni. Mint előttem is írták, sokak elvesztették a motivációt, ami abból fakad, hogy nincs megszabott rendszeresség, hogy minden hétköznap ugyanakkor kell fel az ember, bemegy, stb..Hanem egy kicsit kautikusak a feladatok kiadása, meg talán hogy nem jön az emberrel szembe, hogy érettségi, érettségi, érettségi... Szerintem ebben a helyzetben nagyon nagy előny az önfegyelem, hogy az ember kialakít egy napi rutint, ami védőhálóként segíti őt, hogy ne csak úgy elmenjenek a napjai, hanem tudjon produktív lenni.
2021. febr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Én idén érettségiztem és az én gimnáziumomban nem igazán működött az online oktatás. Többnyire magamra és az internetre kellett hagyatkoznom, ami nem igazán vált be. Rengeteget készültem az érettségikre , különösen a töri emeltre. De az esszéknél eléggé elhasaltam, ami miatt nem hiszem, hogy lesz elég pontom az általam választott szakra.
2021. máj. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!