Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az NKE-RTK-ról kaphatnék egy...

Az NKE-RTK-ról kaphatnék egy kicsit bővebb információt? Például milyenek ott a mindennapok, mennyire jó a képzés stb.

Figyelt kérdés

2020. dec. 3. 10:15
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%
Ha van konkrét kérdésed, keress bátran, ide járok!
2020. dec. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Milyen a kollégiumi élet? Az oktatás jó-e, mennyire segítőkészek a tanárok? Például hogy néz ki egy testnevelés óra? Milyen elfoglaltságok szoktak lenni még a tanórákon kívül?
2020. dec. 16. 15:22
 3/51 anonim ***** válasza:
98%

A kollégiumi élet...nos....egy nap reggel 8-tól délután 5-6-ig van órád egyhuzamban, amennyi energiád marad a kolis életre....de ez társaság függő, hogy milyen szobatársakat fogsz ki. Nekem volt mindenféle.


Oktatás? Tanárok? Nagyon alja. Nem kell elhinni, hogy ez a minőség egyeteme, mert egyáltalán nem az. Nézik, hogy jelen vagy - e órán, de mi is csak fizikailag vagyunk ott. Nem tudják oktatni az államvizsga tárgyakat sem, a számonkérések is a tanárok hangulatától függnek, alig van pár korrekt tanár. Mindenki veri magát, hogy itt milyen magas színvonalú az oktatás...tudod mitől magas? Attól, hogy leülsz otthon a fenekedre, és megtanulod magadnak az anyagot. De semmit nem számít, hogy ott vagy-e órán vagy sem, attól nem leszel okosabb.


Egy testnevelés óra? Hát...mindig más. És tanár függő. Heti egy tesi van, néha van judo vagy valami küzdősport, de nekünk volt olyan félév, hogy telejsen kimaradt..és csak számon lett kérve, mindenféle felkészülés nélkül. Igazából nem szeretem a tesit, mert sokkal több értelme lenne, ha szabadon mozoghatnánk tesin a konditeremben, vagy kimennénk futni, vagy bármilyen sport, amit űzöl a szabadidődben.


Elfoglaltságok a tanórákon kívül? 4 éves képzés velejárója: rendészeti szocializáció. Amin alaki foglalkozások vannak, jelentés írás, negyedévben NYAKKENDŐKÖTÉS, csak hogy ne legyen egy szabad perced sem, egy szabad délutánod sem...szóval ilyen full értelmetlen dolgokat szoktak velünk csináltatni...fegyverkarbantartás, amikor nem is mi lőttünk vele, meghívnak valakit, hogy tartson előadást arról, hogy milyen jó a rendőrség...stb...de ez így heti 1x, nem mondom, hogy nem lehet kibírni, de semmi értelme nincs.

2020. dec. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
Hát ezek után jól átgondolom, hogy biztos jelentkezek e. Nagyon szépen köszönöm a segítséget, hálás vagyok érte.
2020. dec. 17. 08:29
 5/51 anonim ***** válasza:
95%
Az a baj, hogy ez a 4 év kuka..le lehetne "oktatni" a fontos anyagokat 2 év alatt is, vagy 1 év alatt is. Igazából azt várom már, hogy végre dolgozhassak..voltunk a határon is tavasszal, adni kellett most is COVID járőr feladatokhoz embert, és nagyon tetszett. Sokkal többet tudtam meg ezen idők alatt a rendőrségről, mint a 4 év suli ideje alatt...és köszönő viszonyban sincs a suli meg a való élet sajnos.
2020. dec. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben igazad van. De itt nem szokott olyan lenni, hogy nyáron menni kell a rendőrséghez gyakorlatra, ahol rendes tapasztalatokat is szerezhettek? Már csak azért kérdem, mert ahogy írtad, hogy a COVID járőri feladatok ellátása alatt több tapasztalatot szereztél, mint a suliban.
2020. dec. 17. 15:56
 7/51 anonim ***** válasza:
100%
De, van nyári gyakorlat. De pl én ott sem okosodtam sokat, vidéken egyik nap egyik, másik nap másik irodában ültem. Semmi nem történt. Az ügyekhez hozzászólni nem tudtam, mert semmi alapot nem adott az iskola, másrészt hiába olvastam el egyszer, nem fogom érteni, amin ők már hónapok óta ülnek. Nem tudtunk mit csinálni gyakorlaton. A COVID járőr azért volt más, mert a veszélyhelyzet miatt rendeltek be minket, és rendőrökkel voltunk párban Pest utcáin, lehetett tőlük kérdezni meg minden. Meg a határ is más volt, ott is teljes értékű rendőr voltál. De gyakorlaton meg csak a fénymásolást bízták rád meg a scannelést, nem igazán tudtál semmit csinálni, csak ültél 160 órát és néztél ki a fejedből.
2020. dec. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

Azt hittem tartalmasabb egy ilyen gyakorlat és hogy több mindent nyújt ez az egyetem. Szerintem sokkal jobb lenne, ha többször lennétek így kiküldve a rendőrséghez és minél több tapasztalatot tudnátok szerezni mire rendesen munkába tudtok állni.

Amikor a határon voltatok az milyen volt? Meddig voltatok ott?

2020. dec. 17. 16:58
 9/51 anonim ***** válasza:
100%
Március 12-én vezényeltek le minket, délután 3-kor szóltak, hogy 6-kor indulunk. Kb június 5-ig tartott, 4 naponta mentünk le, hoztak-vittek Pestre. Ott pedig 3 db 12-es szolgálatot adtunk, ami igazából nem 12 volt, mert 5-kor vetted fel a fegyvert és este 9-kor adtad le. Nekem nagyon tetszett, ott élesben is ki lehetett próbálni magunkat. A készenlétisek általában csak a kocsiban ültek, és mi csináltuk helyettük a feladatokat. De így legalább rengeteget tudtuk gyakorolni az állampolgárokkal való kommunikációt, különböző, sokféle szituációk voltak, és nekünk kellett egyedül megoldanunk. Szóval nekem sokkal jobban tetszett, mint egy 1 hónapos nyári gyakorlat! Többet tudtam meg itt is, mint akár a gyakorlatok, vagy akár az iskola ideje alatt a rendszerről.
2020. dec. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:

Nem adtak valami sok időt arra, hogy össze szedjétek magatokat rendesen indulás előtt. Persze nyilván így lehet tapasztalatokat szerezni, nem az iskolában ülve.

Esetleg a felvételiről tudnál valamit mondani? Mire érdemesebb jobban oda figyelni?

2020. dec. 17. 20:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!