Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetem valóban nem tanít...

Az egyetem valóban nem tanít meg minden a szakmához szükséges dologra?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm aki mesélte, hogy az ő szakjához kapcsolódó állások mind megkövetelik x nyelvből, hogy folyékonyan tudjon kommunikálni de ehhez képest az egyetemen még csak választható kurzusként sincs lehetősége nyelveket tanulni és neki kellett magának megtalálnia a módját erre.


Van egy mádik ismerősöm aki mesélte, hogy magas szintű informatika ismereteket követelnek a munkahelyén, de az egyetemen nem volt lehetőség megtanulni (magasabb szintűt és más dolgokat mint a középiskolás informatika).



Van hasonló tapasztalatotok? Ha igen leírnátok részletesen, hogy milyen szak és mi hiányzott, sikerült-e valahonnan megtanulni? Miért nem tanítanak meg mindent ha már fizetünk tandíjat?


2020. dec. 6. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem tanít meg mindenre. Általában egy jó alapot ad.
2020. dec. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

Nagyjából semmire se tanít meg amire valójában szükség lenne.

Csak egy papír belépő semmi több.

2020. dec. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valamire azért mégiscsak jó, nem? Ad valami általános műveltséget. Bár tapasztalatból mondom, hogy kb. a tanult dolgok 90%-át elfelejtettem amit tanítottak.
2020. dec. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

Kettes gondolom valami mérnök lehet, aki nem volt hajlandó képezni magát pluszban, gyakornokoskodni járni egyetem mellett, most pedig nem talál munkát emiatt, és itt adja ki a frusztrációját.

Természetesen nem tanít meg mindenre, mint egyesben már mondtam,

viszont nagyon sok mindenre igen. Ez területenként változik, hogy mennyire. Van, ahol a terület jellegéből adódóan sokat kell mellette/utána továbbtanulni, van, ahol alig.

Ha az adott szaknak nem a nyelvek megtanítása a célja, nyilván nem fognak neki több nyelvet megtanítani.(ettől függetlenül a legtöbb egyetemen van lehetőség nyelvtanulásra).

Ha az adott szakmának nem részei általánosan az adott informatikai ismeretek, akkor azt sem fogják megtanítani.

Ez természetes.

Mi a probléma?

2020. dec. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4

Probléma akkor van mikor olyan szakot végzel ami után sok hiány van, mert fizetted azt a sok pénzt és semmi. Csak ennyi a probléma.

2020. dec. 7. 15:31
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen semmi? Megtanultad a szakmád legfontosabb részét. Egyébként be kell kerülni államira, ami a szakok nagy részén nem valami nehéz, és akkor nem kell fizetni. Meg megnézni, hogy mi van a tananyagban. De neem, tanítsanak meg 5 nyelvet folyékonyan beszélni...
2020. dec. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az egyetem azt tanitsa meg, ami egy könyvben le van irva. Se többet, se kevesebbet. A diploma meg az, amit egy egyetem ad, mert leellenörizte azt, amit el kellett olvasnod, azaz megtanulnod.
2020. dec. 8. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!