Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus vagy Elte nemzetközi...

Corvinus vagy Elte nemzetközi tanulmányok? Megéri-e a NT?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Végzősként nemsokára jelentkeznem kell valahova és a nyelvek érdekelnek, tudom, hogy volt már sok ilyen kérdés de nem tartom őket aktuálisnak.. (2011-es) Szeretném tudni, hogy megéri-e nemzetközi tanulmányok szakon tanulni, esetleg erre a szakra járók véleményét kikérni.

Az ELTE-t és a Corvinust néztem, de szívesen fogadok más tanácsokat is.



2020. dec. 11. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Nemzetközi gazdálkodás szerintem jobb, erősebb szak. Az inkább gazdasági, mint diplomáciai vonal, de jobb vele az elhelyezkedési lehetőséged is.
2020. dec. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

Szia!


Én Szegeden tanultam nemzetközi tanulmányok szakon (2018 őszén kezdtem), de egy félév után eljöttem. Eredetileg nem is oda akartam menni, lehet, hogy emiatt kicsit eleve negatívan álltam hozzá, de az a saját tapasztalatom, hogy nem éri meg. Nekem leginkább az nem tetszett benne, hogy mindenből volt egy kicsi (társadalomtudományok, jog, közgazdaság, bölcsészet, politika), de egyik területben se mélyedtünk el annyira, hogy azt mondhassam, na, én ehhez a területhez jobban értek, mint az, aki nem tanult ezen a szakon. Valamint nem volt annyira gyakorlatias az oktatás, legalábbis nálunk. Mindenből csak bejártunk előadásra, a tanárok beszéltek másfél órán keresztül, te meg vizsgára magolj be mindent.


Bevallom, én is leginkább azért jelentkeztem oda, mert a nyelvek érdekeltek/érdekelnek, de a nyelvoktatás sajnos elhanyagolható. Nekünk egy, 90 perces szakmai angol gyakorlat volt (talán még a németet és a franciát lehetett választani). Ez sem volt annyira szakmai, mert mi egy sima, upper-intermediate könyvet vettünk, egyedül annyi szakmaiság volt benne, hogy a ZH-kban politikához kapcsolodó szövegeket kellett fordítani, plusz kellett mindenkinek egy politikához kapcsolodó témáról prezentációt tartani. Ezen kívül inkább olyanok voltak az órák, mint egy középiskolás angolóra.


Persze, nem lebeszélni akarlak, ha neked nagyon szimpatikus, akkor szíved joga. :) De ha a nyelvek érdekelnek, pl. fordításon vagy tolmácsoláson nem gondolkoztál? Amennyire én látom (én most nyelvszakon vagyok, de majd fordító mesterre szeretnék menni) van kereslet rájuk, főleg, ha ritka nyelveket is beszélsz.


Remélem, hogy tudtam segíteni!

2020. dec. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, még nem döntöttem, de remélem jól fog alakulni.
2020. dec. 14. 12:07
 4/4 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a Corvinus tandija nem éri meg, akkor inkabb ELTE. A szakrol nem sokat tudok. NG-s vagyok.
2020. dec. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!