Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a rossz net miatt nem...

Ha a rossz net miatt nem tudtok vizsgázni, nálatok hogyan kezelik a dolgot? (Egyetem)

Figyelt kérdés
Felsőoktatásban tanulókhoz szól a kérdés, tapasztalatokra vagy a sulitokban esetlegesen kiadott központi utasításra lennék kíváncsi, hogy hogyan kezelik nálatok az internet elérhetetlensége/lassúsága esetén a vizsgákat?

2020. dec. 15. 22:09
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Aki így járt az megbukott nálunk.

OE

2020. dec. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
17%

Aki a felsőoktatásban tanulni akar, annak sajnos be kell ruháznia számítógépre és gyors internetre. A mobil internet jelenlegi korában és fejlettségében ez már gyakorlatilag mindenütt elérhető, csak pénz kérdése. Ha valaki esetleg mégsem tudja megoldani, az is elmehet a vizsganapokon egy ismerőséhez, akinek van jó netje. Mivel minimum három vizsgalehetőséget meg kell adni a tanulmányi szabályzat szerint, ideiglenes technikai hiba esetén meg lehet legközelebb újra próbálni a vizsgát.



Nyilván ha vizsga van előírva egy tárgyból, és csak online oktatás van, ott az egyetem nem tud még legjobb szándékkal sem kivételt tenni. Mi mást is tehetne? Nem engedhet át egy hallgatót, mert éppen nem volt internetje. Ez hasonló az eset, mint amikor valaki három hétre lebetegszik a vizsgaidőszakban. Nem írják neki sem jóvá az így kihagyott vizsgákat. Ugyanúgy kezelik, mintha önkényesen hagyta volna ki azt a három hetet.


Egyszóval "központi utasítás" az általad leírt esetekre szerintem nem létezik, mert nem is létezhet.

2020. dec. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom mi van nálunk ebben az esetben, de ez sajnos v nem sajnos egyéni felelősség.


Én épp ezért nyáron még előfizettem korlátlan mobilnetre (2000 ft /hó) mert sejtettem hogy kelleni fog.


És így is lett. Volt hogy a buszról követtem az órát, volt hogy az itthoni net belassult akkor is jól jött.

2020. dec. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!