Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy ilyen emelt érettségivel...

Egy ilyen emelt érettségivel felvesznek?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék psz-re jelentkezni a debreceni egyetemre, viszont ugye a tavalyi évtől kezdve kötelező az emelt szintű érettségi a felvételhez. Műszaki karokon ki van emelve, hogy a felsorolt tantárgyak közül az egyiket emelt szinten kell teljesíteni, de ezt gazdasági szakoknál nem írják. Ez azt jelenti, hogy egy, a felsoroltaktól teljesen független emelt érettségivel is teljesíteni tudom ezt a fajta kötelezettségem? Nekem pl van egy emelt társadalismeret érettségim. Ezt nyilván nem fogják beszámítani a pontjaimba, de ezzel már teljesítettem a kötelező emeltet és kész? Így csak közép érettségikkel jönne ki a pontszámom.


[link]



2020. dec. 22. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem úgy logikus, hogy egy olyan tárgynak kell emeltnek lennie, amivel felvételizel. Mert pl, ha gépészmérnök akarsz lenni, és van egy emelt történelmed, akkor azzal nem nagyon vagy előrébb, nem lenne értelme a kikötésnek.
2020. dec. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyes szakokon fel is tüntetve, azonban sok szaknál nincs, és én ezt úgy tudom, hogy akkor mindegy mi az emelt, csak legyen valami emelt mert kötelező.
2020. dec. 22. 22:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jól írta a kérdező. Nem kapsz érte semmilyen plussz pontot, viszont a követelményt, miszerint kötelező legalább egy tantárgyból emelt szintű érettségit csinálnod, azt kiváltod, vagyis beadhatod a jelentkezésed, amennyiben lesz elég pontod, fel is vesznek.
2020. dec. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2020. dec. 23. 10:38
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor rosszul gondoltam, ma is tanultam valamit. 1-es voltam.
2020. dec. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!