Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan, milyen körülményekkel...

Hogyan, milyen körülményekkel lehet szakot és egyetemet váltani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyetemet és szakot szeretnék váltani, de nem igazán értem, hogy van ez. Úgy tudom, ugye ha ott hagyom az egyetemet az első félévet még nem kell kifizetnem. Viszont ugye a szakváltás 2 félév után lehetséges. Akkor is ki kell fizetni az államilag támogatott helyet, ha szakot és egyetemet váltok 2 félév után? Vagy azt csak akkor kell, ha végleg ott hagyom?

Illetve melyik lenne az okosabb döntés?

Szakot váltani vagy újrafelvételizni?

Valaki tudna segíteni?



2020. dec. 22. 23:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha szakot váltasz és azt sikeresen befejezed, nem kell visszafizetned a korábbi képzés díját, akármikor iw hagytad abba.


A másik kérdésnek nincs semmi értelme, szakot nem tudsz újrafelvételi nélkül váltani, csak intézményt átiratkozással.

2020. dec. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

#1, lehet szakot váltani, azonos karon/képzési területen belül, ha a megfelelő feltételeket teljesíti a hallgató, bár a legtöbbször ez csúszással jár.


Kérdező!

Ha felvételizel/átjelentkezel egy másik egyetem másik szakára, akkor nem kell kifizetni az elhasznált 2 félévet, szimplán ennyivel kevesebb állami féléved lesz. Ha viszont nem végzed el a képzést, akkor ki kell fizetni/ledolgozni a képzés árát. Bár a képzés árát amúgy is le kell dolgozni a végzéstől számított 20(?) éven belül...


Mit nem tudsz eldönteni? A szakváltás az, hogy eltérő szakra mész. Az újrafelvételivel mehetsz másik egyetemre, de ugyanarra a szakra vagy más szakra is, ha teljesíted a felvételi követelményeket.


Ha másik egyetem azonos szakára akarsz menni, mehetsz újrafelvételivel vagy átjelentkezéssel, de kb mindegy, melyikkel mész. Az átjelentkezéshez a cél-egyetem TVSZ-ét érdemes leírni, hogy milyen feltételekkel vesznek át, újrafelvételinél pedig felvi.hu.

2020. dec. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!