Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-s pszichosok, mit találto...

ELTE-s pszichosok, mit találtok pozitívumnak és negatívumnak az egyetemeteken?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy az ELTE-t szeretném elsőként megjelölni, pszichológiát szeretnék tanulni szeptembertől. Ha viszonylag objektíven kellene az egyetemetek pszicho szakját ajánlanotok, mik lennének az előnyök, mi az, amit Ti nagyon szerettek ott, miért javasolnátok az ELTE-t? Mi az, amit negatívumnak találtok? (Akár elhelyezkedés, órák, tanárok, diákközösség szempontjából, akár az egyetemet, szervezettséget illetően)

Válaszotok hálásan köszönöm!



2020. dec. 23. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:
95%

Szia! Én az ELTE-re járok pszichológia MA-ra, de a BA-t is ott csináltam. Szerintem az elhelyezkedés mindenképpen pozitív, igazából mindenféle járművel meg lehet közelíteni könnyedén az Izabella utcai épületet. Jó, hogy minden óra ott van (legalábbis nálunk még mindegyik egy helyen volt), és nem kell a Kazinczy utcába rohangálni. De még ha kéne sincs olyan messze, akár gyalog sem.

Az órák és a tanárok többnyire jók, persze egy-egy kivétel mindig van. De azért el lehet azt mondani, hogy a tanárok tényleg mind olyan szakemberek, akik nagyon értik és láthatóan szeretik is, a saját szakterületüket. Van is elég tanár tudtommal, nem hallottam olyanról, hogy tanárhiány miatt valaki csúszott volna a féléveivel (másik iskoláról olvastam ilyet pont itt GYK-en). Az órák nagyrésze is jó, de nyilván van néhány, ami vagy azért nem tetszik, mert feleslegesnek érzed (pl. kommunikációs órát az elején), vagy mert egyszerűen rájössz, hogy nem érdekel ez a konkrét téma. De ilyen mindenhol van, úgyhogy nem mondanám negatívumnak.

A szervezettség alapból egész jó, a tantárgy- és vizsgajelentkezéseket is meg lehet szokni. Többnyire biztosítanak elég vizsgaidőpont, és általában arra is van lehetőség, hogy egy tárgyat több félévben is felvehess anélkül, hogy hatalmas probléma lenne belőle, ha nem sikerül elsőre teljesíteni. Ez nyilván nem azért van, hogy akkor ráérsz pihenni és szórakozni tanulás helyett, mert ilyenkor fizetni kell, de nem lesz szörnyű következménye egy ilyen esetnek.

Őszintén szólva nekem a BA-s tananyaggal voltak problémáim, mert úgy éreztem, hogy nagyon csak alapozás és annak a folyamatos ismétlése, és nem ad túl sok olyan információt vagy tudást, amit később a gyakorlatban is használhatok. De azóta rájöttem, hogy ez tényleg arra jó, hogy megtanuld az alapokat nagyon jól, aztán majd MA-n lehet azokra építeni a szakirányodnak megfelelő tudást. Mindenki tudja, hogy a pszichológia BA diploma magában nem sokat ér, de nekem tényleg sokkal jobban tetszik most az MA, mert végre azt érzem, hogy azt tanulom, ami igazán érdekel, és amit tudok majd használni a jövőben. Azt a három évet meg simán túl lehet élni annak, aki tényleg ezt akarja csinálni, mert igazából semmi nagy negatívumot nem tudok mondani arról sem.

Nyugodtan kérdezz még, ha szeretnél, akár privátban is! :)

2020. dec. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hű, hálásan köszönöm ezt az igen részletes választ! :) Igazából az már (majdnem) eldőlt, hogy az ELTE-t szeretném megjelölni elsőként, aminek a legfőbb oka a tanári kar szakmai kiválósága. Viszont szeretnék tisztában lenne esetleges hátrányokkal is, hogy me érjen arculcsapásként, ha szembesülök ott velük.:)

Azt szeretném még kérdezni, hogy a BA-s időszakban fel tudtad úgy venni az óráid, hogy ne minden nap menj iskolába? Terveim szerint a “sima” előadásokra is be fogok járni, ahhoz túl fontos számomra ez a hivatás, hogy elblicceljem, de munka szempontjából 1-2 nap üresjárat ajándék lenne.:)

Köszönöm szépen!:)

2020. dec. 26. 19:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Azóta azért változott a tanterv, úgyhogy lehet, hogy teljesen máshogy vannak az órák. Mert ugye az előadásokból egy időpont van, nem lehet válogatni.

Első félévben egyébként minden nap volt órám, de a többiben a péntek mindig üres volt. Sőt, volt egy olyan félévem, amikor a csütörtök is, és hétfőn csak délután kellett mennem, ami a Pestre utazás szempontjából nagyon jó volt. Úgy meg tuti még könnyebb összeállítani az órarendet, ha nem zavar, hogy vannak üres napok (tehát hogy pl. szerdán nincs órád, de csütörtökön igen).

Igazából az a lényeg, hogy a tárgyfelvételnél minden pontod meglegyen, mert rangsorolás alapján történik. Ezt meg nagyon könnyű elérni, ha minden félév végén kitöltesz egy rövid értékelő kérdőívet minden óráról/tanárról. Azon túl pedig mázli az egész. (Ez gólyáknak nincs, ők alapból azzal a plusz ponttal indulnak. És szerintem más egyetemeken sem így megy.)

2020. dec. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!