Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valahogy lehetséges az, hogy...

Valahogy lehetséges az, hogy ahol lakok város, annak a városnak az egyik kollégiumába felvegyenek?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy egyetemen, első félévben a szociális helyzetet nézik csak. Erre van bármennyi esély? A koli a város másik végén van (az egyetem is), több mint egy óra lenne bejutnom. Szerintetek?

2020. dec. 26. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemi koliba nagyon kicsi az esélye. (Ráadásul az egyetemeknek több kollégiuma is van, lehet hogy felvesznek koliba, de messzebb lesz a koli az egyetemről mint a lakásotok.)
2020. dec. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában az a helyzet, hogy te bejelolod az összes kollégiumot amit lehet és talán kapsz egyet, te csak azt döntöd el hogy azt az egyet elfogadod e. Ritka az, hogy úgy alakul, hogy te bejelol az egyet és oda fel is vesznek. Pl.: Szombathelyen ez van.
2020. dec. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
bme-n pl jobban számít a közösségi tevékenység és a tanulmányi eredmény ( a 2. félévtől kezdve), mint a szociális helyzet (a lakhely a szocpontokba számít bele), így simán bekerülhetnek budapestiek is
2020. dec. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Debreceni vagyok egyébként, ahogy néztem itt is csak első félévben számít jobban a szociális helyzet. Első félévre én se látok rá sok esélyt, szerintem megpróbálom második félévben, tanulmányi alapon hátha. :)

2021. jan. 3. 20:37
 5/6 anonim ***** válasza:
25%
Lényeg, hogy nem vagy önző. Jaj, egy óra bejutnom. Más meg aki elől elvennéd a helyet pedig az ország másik feléről menne oda.
2021. jan. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Láttad te mit írtam? Első félévben nem hiszem hogy van esélyem bekerülni.

Második félévtől is max tanulmányi alapon, az meg mindenkinek a saját felelőssége, hogy mennyit tanul, és milyen lesz az átlaga :) Ha esetleg, valami csoda folytán bekerülnék tanulmányi alapon, azt szerintem megérdemelném 🤷‍♀️ Mindenkinek ugyanannyi leülni, és beadandót írni/tanulni a zh-k ra.😉

2021. jan. 4. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!