Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges az emelt érettségié...

Lehetséges az emelt érettségiért járó plusz pontokat kérni és a pontszámításban a középfokú érettségi százalékát használni?

Figyelt kérdés
Elég rosszul fogalmaztam meg a kérdést,de a lényege,hogy most csináltam előre hozott középfokú érettségit angolból és 99% lett,de angolból szeretnék emeltet is rakni. Sok eséllyel az emeltnek nem lesz ilyen jó eredménye és ezért érdekel,hogy lesz-e többletpontom az emelt érettségiért,ha a középfokú eredményét kérném,hogy számolják(nem tudom pontosan a folyamatok megnevezéseit)

2020. dec. 29. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Aminek a pluszpontja számít, annak a jegye is számít.
2020. dec. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha a középpel számolnak, akkor nem jár a +50 pont az emeltedért.
2020. dec. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kérheted,de ez nem is baj, amelyikkel több pontod jön ki azt számíták bele.
2020. dec. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha az emelten elérsz 75%-ot, akkor már jobb eredményed lesz a duplázással és a plusz 50 ponttal. Szerintem ha a közép 99% lett, akkor kis rágyúrással simán meglesz a 75% emelt vagy akár jobb is.


Én arra mennék a helyedben, hogy minél jobb emelt angolt csináljak, hiszen azzal jobban jársz.

2020. dec. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!