Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mások is lemaradtak a tananyag...

Mások is lemaradtak a tananyaggal online oktatásban?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, hogy akik jó tanulók,szorgalmasak és gimibe járnak.

2020. dec. 30. 00:01
A kérdező szavazást indított:
Lemaradtam.
Nem maradtam le.
Kicsit maradtam csak le.
64 szavazat
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Szia!


Sajnos igen. Nehéz úgy, hogy a tanár mondja mondja és egyszerűen néha már követni se lehet. Ilyen még élőben sose történt. Itt nincs tábla se semmi. Érettségit meg majd ebayről veszek, mert nincs kész az új natos érettségi tanterv. Majd ha visszamegyek a suliba próbálok többet jegyzetelni és megérteni.

2020. dec. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Én nem maradtam le, mivel én szimplán úgy érzem, hogy néhány tantárgyból hiába van megtartva a heti több óra, szinte nem ér semmit. Mármint a tanár beszél, de alig esik szó lényeges dolgokról. Szóval így nem is nagyon maradhattam le, mivel nem volt miről lemaradni. De pl. matekból tök jól elvagyok/voltam, most is, és tavasszal is, mert mivel a tanár nem nagyon szokott online órákat tartani, ezért tökre magamra vagyok utalva. És na, úgy érzem a többi érettségi akkor is menni fog, ha az utolsó 2 hónapban kezdek el tanulni, viszont a matekkal nem feltétlen ez a helyzet, mert a matekot nem lehet bemagolni. Szóval a matekot nem hanyagoltam el, próbálkoztam. Szóval matekból nekem ez az egész online oktatás jól jött, mert mivel teljesen magamra voltam utalva, sokkal többet gyakoroltam, mint amúgy rendes oktatás mellett.
2020. dec. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a törit éreztem nagyon nehéznek hisz ott magunknak jegyzeteljük a tanár által elmondott és hasznosnak talált infókat. Aztán rájöttem, hogy a ti saját így azóta csak aláhúzom amit elmond a Tanár.
2020. dec. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%

Ha a tanár csak „mondja-mondja”, az sajnos őt minősíti... ugyanúgy meg lehetne tartani az órát tábla előtt, persze ehhez kellene a tanárnak egy kevés pénzt beleinvesztálnia, mint például kicsit jobb kamera és egy tábla/táblafilc vételével. Ezek nem olyan egetrengetően nagy összegek, hogy ne lehetne (akár használtan!) beszerezni ahhoz, hogy minőségi órát lehessen tartani, ráadásul a tanároknak sem kell napi x órát utazni az iskoláért, tehát ez egy valamit valamiért helyzet lenne.

De nyilván egyszerűbb sopánkodni és szarni bele az egészbe, mint jól csinálni...

2020. dec. 30. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

És ki fizeti ki nekik a "plusz" összeget?


Egy tanár 200 nettó alatt kap. Egy segédmunkás egy építkezésen nem kap ennyit.... és ebből még invesztáljon?

Mire fel???

2020. dec. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Invesztáljon", mintha százezrekbe kerülnének a dolgok, amiket írtam...

Igenis, költsön rá. Ha minőségi órát akar tartani, akkor ezek ahhoz képest filléres dolgok, hogy ezek nélkül sokkal nehezebben tud órát tartani.

2020. dec. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ebben nincs igazad 6-os. A tanár nem köteles megvenni ezeket, az iskolának kéne biztosítania a "minőségi" órához, úgy, ahogy a rendes oktatásban sem ő biztosítja a krétát és a táblát. Más munkahelyen is, ha alkalmazottként dolgozol: nem a kőműves biztosítja a szerszámokat, nem a bankos veszi a laptopot és nem az orvos veszi meg az infúziót a minőségi munkához hanem a munkaadó hely. A tanárnak ez akkor lehet kötelessége, ha online magántanár és más dolgozó ember is akkor felel ezért, ha maszekban dolgozik.
2020. dec. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy köteles. Azt mondtam, hogy nem halna éhen, hogyha párezer forintot ráfordítana, és valahol el is lenne várható tőlük.

Azzal, hogy nem kell korán kelniük, órákat utazniuk, "home office"-ban dolgozhatnak, ezzel nagyon sok kedvezményt kaptak a helyzettel. Pláne úgy, hogy középiskolásokról beszélünk, akik meg -jobb esetben- le is szeretnének érettségizni.

Persze, fel lehet hozni azt a párhuzamot, hogy a szakmunkás sem maga veszi meg az eszközeit. A gond csak az, hogy a szakmunkás a főnökének hasznot termel, így nyilván a főnöknek is kell állnia a felmerülő költségeket. Ugyanez a tanárokról nem mondható el.

2020. dec. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne elmondható? A szakmunkás sem tudna hasznot termelni, ha nem kapná meg hozzá az eszközeit.
2020. dec. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az eszközt a munkáltató adja ez evidens. az is evidens, ha jobb minőségibb munkát akar, majd szépen vesz jobb minőségibb eszközöket.


a munkavállaló a saját pénzéből nem vesz és ne is vegyen egy szaros zsebkendőt se, mert EZ ELVI KÉRDÉS.

Mindegy mennyibe kerül. Ha 5 ft-ba AKKOR SE!!

Egy fillérért se! Ez evidens.

2020. dec. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!