Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Ságváriban (SZTE Gyakorló...

A Ságváriban (SZTE Gyakorló Gimnázium, ha nem lenne egyértelmű) milyen a diákélet?

Figyelt kérdés

Osztály/évfolyam/iskolaközösséggel kapcsolatos tapasztalatok, programok, légkör érdekelne.

Azt tudom, hogy lévén top iskola, az elvárás nagy lesz, de a többivel kapcsolatban érdekelnének tapasztalatok :)

Válaszokat előre is köszönöm!



2021. jan. 1. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én 2019-ben végeztem ès imádtam. Rendesen kell tanulni de megéri. De nálunk a versenyzés nem kötelező, mint a Radnótiban. Ad alapokat az egyetemhez. Van Gólyanap, ami egy beavatási nap a gólyáknak. A legjobb osztály rendezi a következő évre. Feladatokkal, beöltözéssel. Van a SÁRA, ahol a Radnótival sportban megmérettetnek a diákok, pl futás, kosárlabda, foci. Ez két napos és óriási buli. Van a Ságvári nap, ahol mindig van egy adott téma pl filmek, országok és az osztályok a szerint berendezik a termeiket, beöltöznek, van kvíz verseny, stb. Ez is verseny az iskolán belül. Van a Ságvárizmus éjszakája, ami egy buli az IHban. Van egy éjszakai kincsvadászat is az évfolyamon belül, erre már nem emlékszem, h melyik évben. Nekem nagyon tetszett a suli, a hangulat, Dök tag is lehetsz, jó kis csapat. Akkoriban míg odajártam volt újság is, az Újságvári. Nemrég volt felújítva az iskola szóval elég fency a korábbi évekhez képest. Minket összekötött, h ságvárisok voltunk. Ez egy életérzés, a ságvárizmus. Német nyelvtanárok jobbak, a franciás második nyelvesek sokkal kisebb számban csináltak második nyelvvizsgát, mint mi németesek. Én csupa jó emlékkel és rengeteg baráttal távoztam a suliból.
2021. jan. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a hangulat, én is csak ajánlani tudom.
2021. jan. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Kettes, ki tudod fejteni egy kicsit? :3 Érdekelnek személyes tapasztalatok ^^"

2021. jan. 30. 17:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Rengeteg közös program van, osztály illetve évfolyam szinten is. Ezek közül az első válaszoló sokat leírt. De pl. a sítábort kihagyta. Tizedik évfolyamosok együtt elmennek 1 hétre síelni, meg a többi évfolyamból is lehet csatlakozni (csak akkor már drágább). Jó hangulatúak az órák és jó osztályközösségek alakulnak ki.
2021. jan. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jaa, tényleg a sítábor. Hatalmas buli. Ez kötelező program, aki nem tudja megfizetni annak nyújtanak támogatást nagyon sok szempontból. Én is el tudtam menni és nem élünk nagy lábon. Tizedik évfolyam elmegy együtt síelni. Vannak csoportok haladóknak, kezdőknek. Faházakban lakotok. És az évfolyam vetélkedik egymással esténként. Nagyon szerettem.
2021. febr. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!