Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Máshol is van tesiórán kötelez...

Máshol is van tesiórán kötelezően előírt öltözék?

Figyelt kérdés

Nálunk van, ami úgy néz ki, hogy suli címeres fehér póló, aztán fiúknak kék atlétagatya, csajoknak fekete bicós naci. Meg persze tornacipő.


Plusz még szigorúan is veszik, felszerelés hiányzást írnak be, ha nincs. Máshol is?


2021. jan. 2. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, máshol is. Van, ahol még a zokni színét is meghatározzák.


Elég beteg dolog ez, nem tudom, hogy a tesitanárok ezzel mit kompenzálnak.

2021. jan. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Amikor általánosba jártam nekünk is pontosan így volt.

Gimiben a fehér pólónak már bármilyen mintája lehetett, meg nyilván sportolásra alkalmas nadrág és váltócipő.

Egyetemi tesin már rád van bízva miben akarsz tornázni, de a váltócipő továbbra is kötelező.

2021. jan. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyáltalán nem volt szabályozva középsuliban. Csak praktikus szempontból kellett alkalmasnak lennie a ruhának a tesire.
2021. jan. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát nálunk is megvolt szabva ált és középsuliban is. Persze ált suliban azért komolyabban is vettem.


Aztán középsuliban a mi tesitanárunk vette komolyan. Voltak olyanok, akikre rászállt. A kedvenc fiúknak elnézte az atlétát, rövid+hosszúgatya/póló kombót. De egyébként, ha nem hozták a cuccot nagy hepajt csapott.


Aztán amelyik lányra rá volt szállva aka kedvenc, és pl rózsaszín pólót hordott, arra mérges volt, hetekig felhozta neki, de ha mondjuk én feketében voltam, nem szólt semmit😂 de 9-10-ben,ha valakin nem volt dressz ott ne tudjátok meg mennyit oktatott

2021. jan. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Igen, nálunk is van ez az “egyenruha”... sőt, fehér zokni is és az összefogott haj.Hát nem a legelőnyösebb dolog 😂
2021. jan. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk általánosban fehér póló kellett, kék rövidnadrág és a klasszikus fekete-fehér tornacipő. Gimiben viszont már nem volt semmi szabály, csak olyan cuccban kellett menni, amiben tudtál rendesen tesizni (pl. egy sima melegítő rövid/hosszú vagy leggings, egy akármilyen póló/atléta/pulcsi és valami sportcipő tökéletes volt). Annyi, hogy kellett vinni egy kinti és egy benti cipőt is.
2021. jan. 3. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Általánosban fehér póló, fekete gatya volt, összekötött hajjal, és párszori rászólás után röpült a felszerelés hiányért az egyes.

Gimiben "egyenruha" volt, suli neves fehér póló, piros gatya. A lányok tesitanára első alkalommal (rászólás nélkül) beírt, a fiúké poénkodott egy sort és csak sokadik után írt be, ha egyáltalán megtette.

2021. jan. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk általánosban volt a kötelező fehér póló, a nadrág színe/ fazonja mindegy volt.

Gimiben annyi volt az előírás, hogy legyen tesicucc. Mindenki olyan színű/ fazonú/ márkájú ruhát vett fel, ami jól esett neki, nem volt belőle probléma. A tanárunk például egy gyönyörű élénk ciklámen melegítő szettben virított.

2021. jan. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Bakker, sose hittem volna, hogy ez az "egyenszerkózás" ennyire elterjedt... Még a zoknit is... Meg az összefogott haj. Hát máshol is alkotnak. De mire jók ezek, nem tudom.
2021. jan. 3. 11:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Az összefogott haj még valahol érthető is, tényleg van egy minimális balesetvonzata. Na de a zokni színe?!
2021. jan. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!