Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem újrafelvételi, ez így...

Egyetem újrafelvételi, ez így járható út lenne?

Figyelt kérdés

Egyik tárgyam nem lett meg 3. felvételre sem(okokat nem részletezném), szóval szűnne a jogviszonyom hacsak nem kérvényezem önköltségre magam.

Azon gondolkozok, hogy következő félévre passziváltatom magam/megcsinálom önköltségen és még a most februárig tartó felvételi eljárásban újra jelentkezek erre a szakra államin, majd szeptemberben a teljesített tárgyaimat elfogadtatnám.

Ez így működőképes ötlet lehet?

Ha igen akkor az alábbi kérdéseim lennének:

Ki kell e iratkoznom most, vagy (amennyiben felvételt nyerek) szeptemberben beiratkozásnál egyúttal a kiiratkozás is megtörténik?

Ha a következő félévre már önköltséges lennék, de passzíválni szeretnék, akkor is ki kell fizetnem a következő félév tandíját?


Köszönöm a segítséget előre is. Tudom hogy vannak már hasonló kérdések, de a legtöbbjük más szakra jelentkezés, vagy nem megfelelő kreditszám miatt van és attól tartok, hogy a 3. felvétel sikertelensége miatti bukás valamit változtat a dolgokon.



2021. jan. 5. 15:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Erre mi nem tudunk válaszolni. Nem tudjuk melyik egyetemre jársz, milyen karra, szakra, stb. Minden egyetemnek más és más a a tanulmányi -és vizsgaszabályzata.

Nézd meg ott (kari tvsz. , biztos megtalálod online) vagy kérj segítséged a tanulmányi osztály egyik munkatársától, esetleg (ha van) a tanulmányi dékánhelyettesi titkárság, akkor ott (általában kompetensebbek, mint a TO). Dékáni/rektori kérelem esetleg? Ha a dékáni vagy rektori kérelemed még megvan, egy próbát szerintem megérhet az is (kifejted, miért nem tudtál felkészülni, stb.)

Kitartást, átérzem. Nekem is megszűnt anno a hallgató jogviszonyom, felszívtam magam, újrajelentkeztem és végül ötösre végeztem. Szóval fel a fejjel!

2021. jan. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!