Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolai felvételin...

Középiskolai felvételin hozzott tanulmányi pontokba csak az ötös osztályzatok számítanak pontnak?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, valamelyik fontos tantárgyból a nyolcadikos diák hármast vagy négyest kap félévkor, akkor az nem számít bele az 50 pontba? Csak mondjuk 45 pontot vihet így?

2021. jan. 6. 15:15
 1/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem, nem én felvételizek, nekem 4 éve volt, de arra se emlékszem hogy volt, mert nekünk azt mondták hogy ha nincs valamelyik fontos tantárgyból ötösöd, akkor öttel kevesebb lesz minimum a hozott pontjaid száma.
2021. jan. 6. 15:17
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-ös 5 pont

A 4-es 4 négy pont

A 3-mas 3 pont

És így tovább.

2021. jan. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hülyeség mert a számított tantárgyak: nyelvtan, irodalom(összevonva) idegen nyelv, matek, történelem, választott természettudományi tárgy

7. évvégi jegyek 8. félévi jegyek

Azaz ha mindenből 5-ös vagy akkor 2x5x5=50

Így jön ki az 50 pont. Nem mellesleg így van

2021. jan. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom miért lett törölve a válaszom, mikor így ahogy mondom, hülyeség. Miért lenne 45 pont a max, ha négyesed van irodalomból?
2021. jan. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Ha négyesed van az 1 pont veszteség
2021. jan. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

Sokféleképpen számolják, ezt a középiskola dönti el. Az iskola felviteli tájékoztatójában elvileg benne kellene lennie, hogy melyik tantárgyakat nézik és a hozott pontok max. mennyit érnek.

A legtöbb iskolában úgy számolják, ahogy a hármas írta. Vannak olyan középiskolák, ahol ahol nem 5, hanem 10 osztályzatot néznek (ott egy jegyrontás már csak -0,5 pontot jelent). Néhány helyen pedig 7. év végi és 8. félévi mellett még beleszámolják az 5. és 6 év végi jegyeket is a hozott pontokba.

2021. jan. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!