Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén szerintetek mi lesz az...

Idén szerintetek mi lesz az érettségivel?

Figyelt kérdés

Tavaly ugye elmaradtak a szóbelik, illetve könnyebb is volt ahogy hallottam, bár akkor még más volt a vírushelyzet.


A kérdést csak KIS részben vírusszempontból teszem fel, ugyanis az akkori helyzetet nem látjuk előre, sokkal inkább a már kb 6 hónapos digitális oktatás hozománya érdekelne, mi a véleményetek. Olvastam, hogy valaki a halasztást javasolja. Valóban érdekes a szituáció, hiszen az utóbbi időben alig volt normális oktatás, elég nagy hátrányba kerültünk így, ugyanakkor azt sem tudom, mi lehetne olyan megoldás ami reális és működőképes, persze úgy, hogy a felsőoktatásba is felvételizhessünk.


Szerintetek mi lenne a jó megoldás, mi várható?



2021. jan. 7. 23:55
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
45%
Nekem már az sokat segítene, ha a szóbelik elmaradnának, mint tavaly. Biztos az ezelőtti évfolyamnak is rossz volt, de nekünk lassan 2 félév megy el ezzel a f.ssal.
2021. jan. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
86%

Halasztás biztosan nem lesz. Valószínűleg meg lesz tartva a szóbeli is, de ezt nehéz megmondani.


Amúgy szóbelitől fél minden érettségiző, pedig konkrétan ott javít mindenki. A tavalyi érettségi könnyűsége pedig teljesen véletlen volt, nem a vírus miatt történt így.

2021. jan. 8. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy egy baromság az egész szervezés. Tavaly májusban száz napi ferőzött mellett azt mondja a kopasz, hogy csak írásbeli, mert minél kevesebb kontakt legyen, októberbe meg napi kétezer fertőzött mellett szóbelit is tartott. Mikor fogja már mindenki belátni, hogy idétlen bohócok vezetik az országot, akik alkalmatlanok arra, hogy értelmes döntéseket hozzanak?
2021. jan. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
77%
Ja bocsánat, nem is októberbe, hanem már novemberbe tartotta, amikor bevezették a rendkívüli intézkedéseket, de azért megtartotta a szóbelit. Vicc az egész, legalább magukat ne cáfolnák meg állandóan.
2021. jan. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem fogják amiatt elhalasztani a szóbeliket, hogy az idei végzős évfolyam tovább tanul digitális oktatásban mint az előző. Egy cikkben olvastam, hogy a döntéshozók szerint már elég fejlett a digitális oktatás, így nem akkora gond, hogy január 11-én nem nyitnak újra a sulik. Persze ez nyilván olyanok véleménye, akik nem ebben élnek.

Az érettségi halasztására esélyt sem látok, hisz az egyetemistáknak is megtartották rendes időpontokban a vizsgákat. Valamint nagy zűrzavart kavarna a felvételiben is a halasztás.

Szerintem a szóbelik nagyban attól függnek attól, hogy a vakcina milyen hatást ér el és hogyan változnak az esetszámok.

2021. jan. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
21%

A mostani járványhelyzet rosszabb mint ami tavaly tavasszal volt.

Szerintem nem halasztják el és szóbeli nem lesz.

Illetve, szerintem az utolsó év tananyagát nem fogják számon kérni.

2021. jan. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
50%

"Persze ez nyilván olyanok véleménye, akik nem ebben élnek."


Ez a legnagyobb probléma egyébként ebben az országban. Minden szakterületen olyanok hoznak döntéseket, akiknek fingjuk nincs az adott terület működéséről.

2021. jan. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

A tavalyi helyzetet megértem, akkor tört ki a járvány, senki nem tudott róla semmit, hirtelen az a döntés született, most már ebből a szempontból azért más a helyzet. A szóbeli nekem szerintem pluszban fontos is lenne, mivel töriből és németből emeltezek, így mindent tudnom kell alapból is, viszont javítani lehet.


Én úgy olvastam, hogy tavaly az érettségi direkt volt kicsit egyszerűbb, bár ha jobban belegondolok, ez annyira nem nagy előny, mert az számít, hogy a többiekhez képest milyet írsz, ha könnyű, akkor mindenkinek több pontja van.


Környező országokat is figyelni fogják gondolom, de kíváncsi leszek.

2021. jan. 8. 10:26
 9/42 anonim ***** válasza:
75%

Én tavaly érettségiztem, és nem hinném, hogy könnyebb lett volna, mint általában. Sőt, olyat is hallottam, hogy a feladatsorokat még online átállás előtt elkészítették (ezt nem tudom hol hallottam, lehet, hogy nem igaz.)


Annyit azért hozzátennék, hogy szóbeli nélkül lehet, hogy könnyebb az emelt érettségi, de most az egyetemen van 3 online szóbelim, és eléggé hátránynak érzem, hogy ez elmaradt.


Nem tudom, hogy a halasztás mennyit segítene. Esetleg, ha elmaradna a szóbeli, akkor lehetne 1-2 hónapot tolni az írásbelit. De felmerül a kérdés, hogy valóban segít-e a szóbelik eltörlése, mert pl. középszinten sokszor az húzza fel a pontszámot.


A #6-ossal semmiképp sem értek egyet, nem reális, hogy ne kérjék számon az utolsó év anyagát, mert egyrészt talán az utolsó 1-2 év anyaga szokott leggyakrabban szerepelni az érettségikben, másrészt előfordul, hogy más sorrendben tanulják az anyagot a különböző iskolákban.

2021. jan. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
13%

#6-os vagyok.


Pontosítom magam, arra gondoltam, hogy nem fogják nagyon részletekbe menően számon kérni az anyagot. Követem más országok tanügyeit és ők erre készülnek. Persze ezt a feltételezést arra az esetre értem ha még tovább fog tartani az online oktatás. Jelen helyzetben még további egy hónap, viszont szerintem csak a húsvéti szünet után fogják megnyitni a középiskolákat, mert addig sem fognak javulni a számok és nagyobb mennyiségű vakcina sem fog érkezni.


Amúgy pl. Romániában most arra készülnek, hogy eltolják az egész iskolai félévet tavaszról nyárra.

2021. jan. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!