Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a vèlemènyetek a biológus...

Mi a vèlemènyetek a biológus MSc szakról?

Figyelt kérdés

Első sorban saját tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Főleg a genetika-mikrobiológia szakirány érdekel. El lehet vele helyezkedni molekuláris biológiai laboratóriumokban? Esetleg egy jó kis biotechnológiai cègnèl? (Pl Solvo)

Biomèrnöki BSC után kezdenèm el. Sajnos csak levelezőn munka mellett választanám. Jelenleg egy régészeti laborban dolgozok. És most szemezgetnek a biológus msc-vek, mivel ez indul levelezőn.

Tudom a biológusokat nagyon lenèzik (èn nem!), illetve csak rosszakat hallok róla, tudom hogy nehéz vele elhelyezkedni és főleg azok végzik el akik utána kutató munkája mennek. A biotechnológia MSc is érdekelne és a molekuláris biológus MSc is, de nem vagyok olyan helyzetben hogy nappalon el tudjam vègezni.

Úgy hogy jó lenne végre egy kis pozitív tapasztalatot hallani a biológus msc-ről, persze jöhetnek a negatívak is.



2021. jan. 9. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én még osztatlan képzésben szereztem biológus MSc-t az ELTÉn. Szerintem ha molekuláris/mikrobiológiai szakirányt választod, akkor nem gond az elhelyezkedés. Az összes ismerősöm, aki biológusként akart elhelyezkedni, el is tudott. Vannak pályaelhagyók a szaktársaim között, de olyan nem volt, hogy valaki nagyon-nagyon biológus akart volna lenni, de nem talált állást.


"Tudom a biológusokat nagyon lenèzik "

Igen? Kicsoda? Én ilyenről nem hallottam, nem tapasztaltam lenézést.

2021. jan. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszát!

Hidd el vannak ilyenek, főleg azok akik "mèrnökök", úgy viselkednek mintha ők találták volna fel a spanyol viaszt.

2021. jan. 9. 19:17
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ezt sajnálattal hallom. Mondjuk én nem mérnöki munkakörnyezetben vagyok, szóval mások a tapasztalatim.
2021. jan. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!