Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem késő/ciki elkezdeni az...

Nem késő/ciki elkezdeni az orvosi egyetemet 22 évesen?

Figyelt kérdés

Más szakokon (amik általában 3-4 évesek) elég nagy a szórás, mármint tizen-, illetve huszonévesek is ugyanúgy vannak egy évfolyamon / kezdenek együtt.


Az orvosin ez mennyire jellemző, vagy ott inkább 18 évesen kezdenek és ritka az, ha valaki huszonévesen kezdi el?



2021. jan. 10. 01:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért gondolja bárki is, hogy ciki x évesen egyetemre menni...

Nem adatik meg mindenkinek, hogy 18/19 évesen érettségizzen, pláne nem tud egyetemre jelentkezni. Nincs ezzel semmi baj.

Anyám barátnője annak idején 2 gyerek mellett jelentkezett jogra úgy, hogy estin tette le az érettségit. Azóta már bíróként dolgozik, nem két éve.

2021. jan. 10. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hajrá!
2021. jan. 10. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly az orvosin végzett egy 55 éves ember. Nem ciki 22 évesen vagy idősebben egyetemre menni. Inkább az a gáz, hogy ezt cikinek tartod.
2021. jan. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
Férjem jogi egyetemet kezdett 42 évesen. Sose késő.
2021. jan. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ma már szerintem nincs olyan szak egyetlen egyetemen sem, ahol a nappalisok között ne volnának olyanok, akik nem rögtön a középiskola után, 18 évesen kerültek be. Ennek egyik oka az, hogy van, aki anyagilag nem tudja vállalni az egyetemet rögtön a középiskola után, ezért előbb dolgozik egy pár évet; a másik fő ok pedig az, hogy sokan gondolják meg magukat a pályaválasztásban, azaz elkezdenek tanulni valamit, vagy akár ki is tanulnak egy szakmát, s idővel rájönnek, hogy nincs kedvük vagy lehetőségük életük végéig azt csinálni. Részben azért, mert számos olyan szak fut különféle egyetemeken, ami nevében tetszetősen hangzik, csak éppen a végzettek fele nem tud elhelyezkedni, biztos megélhetést kovácsolni belőle. De egyébként is szerintem 18 évesen a többségnek nincs se kellő realitásérzéke, se kellő önismerete ahhoz, hogy megalapozottan dönthessen. Ezért inkább választ valami ahhoz hasonlót, ami a középiskolában tetszett neki, át sem gondolva azt, hogy az egész hova vezet majd. Sokan csak 30 éves korukra, vagy azután jönnek rá arra, hogy mihez akarnak kezdeni az életükkel.
2021. jan. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon ciki. Az összes oktató téged fog cikizni, hogy nézzétek de ciki orvos akar lenni 22 évesen haha.

Lehet, hogy 22 éves vagy de fejben nagyon nem. Soha nem ciki tanulni.

2021. jan. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 32 évesen kezdtem el az orvosit. Pályamódosítás volt, pont nem érdekelt volna ki mit mond.
2021. jan. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Vannak 40-50 pluszos szaktarsaim. Egy pillanatig nem gondoltuk hogy milyen cikk, hogy itt vannak.
2021. jan. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
7-es: melyik egyetemen tanulsz?
2021. jan. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
DE-n tanulok.
2021. jan. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!