Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik középszintű érettségin...

Melyik középszintű érettségin a legkönnyebb elérni 100%-os eredményt?

Figyelt kérdés

Persze nagyon szubjektív, de szerintetek melyik? Én úgy gondolom, hogy vagy a matematika vagy az angol nyelv lehet a legkönnyebb. Választhatóknál meg vagy a biológia vagy az informatika esetleg...

Csak azért kérdezem mert matekból próbálnék majd egy százast írni. (az angolom 98% lett)



2021. jan. 11. 16:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azon a legkönnyebb, amelyiket megtanulod rendesen.
2021. jan. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazabol 90-95% felett mar ugyis a szerencsen mulik. Gyakran a tanarok sem tudjak hibatlanra megirni, ha mas nem, figyelmetlensegbol veszitenek 1-2 pontot. Amugy en is a matekot mondanam, de ha a tanar jofejen javitja, magyarbol sem nehez, angolbol meg plane nem 95%-ot irni, de a max pont tenyleg szerencse kerdese. :D Akinek C1-e volt se tudta hibatlanra.
2021. jan. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Matek , nyelvi tárgyak , infó ..

Ott ahol egzakt választ várnak , és nem szubjektív véleményen is múlhatnak a pontok.

2021. jan. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%

Angol

Biosz

2021. jan. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

tényleg a szerencsén is múlik. ha éppen szar lábbal keltél fel, vagy elnézel egy számot akkor már nem lesz meg a 100%

matekom 99% lett mert félreírtam egy számot az egyik hosszú feladatban. Konkrétan olyan számot amit megadtak a feladat szövegében :D Nagyon erősen ott kell lenni agyban és figyelni hogy mindent betűről betűre (számról szmra) másolj át és még úgyis becsúszhat egy két figyelmetlenségi baki.


de amúgy szerintem a matekot a legkönnyebb ilyen nagyon nagyon erősre begyakorolni mert ott nincs olyan hogy szar a hang minősége / máshogy értelmezted / szubjektív hogy jó-e.

2021. jan. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
A matekot be kell gyakorlni, átvizslatni a javítókulcsát, megértsd mit vátnak el. Szinte lehetetlen 100%-t elérni, mert mindig van egy 2 pontos buktató. Nekem úgy lett a közép 95% hogy az emelt is ment 95% ra :)
2021. jan. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Baluba ***** válasza:
69%

Szerintem is a matek a legkönnyebb, ha a 100% a cél. Nekem a közép "csak" 99% lett, szerintem jogtalanul vontak le pontot, de nem fogadták el a reklamálásom. Emelten aztán javítottam, az meglett a 100.


Nyelv esetében soha nem lehet 100%-os a tudásod, mindenkinek van olyan szó, amit nem ismer (még az anyanyelven beszélőknél is). Ha ez pont rossz helyen bukkan föl az érettségiben, akkor az már pontvesztés.


Történelem és magyar esetében az esszé értékelése szubjektív lehet, illetve a szövegbeli nyelvtani hibák miatt vonhatnak le pontot, én például gyorsan írva ki-ki hagyok egy betűt a szó írása közben, ami hivatalosan helyesírási hiba, pontlevonás.


Fizika esetében középszinten vannak a feleletválasztósok között előfordulnak rossz kérdések, amikre nem egyértelmű a válasz (például értelmezés miatt), emelt szinten pedig szerintem a kísérletet nehéz hibátlanul megcsinálni.


Infó esetében a technika tud megszívatni, egy Microsoft programmal soha nem mehetsz teljesen biztosra :D.


A többi tárgyat nem ismerem, de meglepne, ha kémiából vagy biológiából gyakori lenne a 100%.

2021. jan. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

Meglepő válaszok. Pesig általában a matek szokott az lenni, amire azt mondják, hogy vagy születik valaki erre, és van hozzá feje, vagy nem, és általában nem xD. Mi arra mentünk, hogy szerencsétlen 25 pontot valahogy kegyelemből megadjanak, aztán végül nekem spec erős 3-as lett, de akkor se lett a kedvencem :D.

Emelt törit 91%-ra írtam. Ez egyénfüggő. Hamarabb megírom bármelyik humán tárgyat 90 felettire akár emelt szinten is, mint egy közép matekot 50%-nál jobbra. Nekem a szubjektív véleményformálás nem okoz gondot, humán terület az erősségem. Igazából az sem igaz, hogy ezeket szubjektíven értékelik, mert valójában objekríven állnak hozzá attól függetlenül, hogy a szubjektív álláspontodról szól az adott érvelés pl. magyarból. A lényeg annyi, hogy legalább 2-3 érdemi érvvel tudd alátámasztani az állításod, nem pedig az, hogy a tanár egyet értsen vele. Ha te a másik oldalt képviseled, de meg tudod indokolni, akkor el kell fogadnia akkor is, ha nem ért veled egyet. Szóval magyarból sem nehéz azt összehozni szerintem, de valakinek meg az nehéz és a matek könnyű.

2021. jan. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Baluba ***** válasza:
64%
@8: Hány embert ismersz, aki történelemből vagy magyarból ténylegesen 100%-ot írt? Nem provokálásból kérdezem, tényleg érdekel, mert én egyet sem. Szerintem itt nem az a kérdés, hogy melyik tárgyat könnyebb "tudni", ebben teljesen egyetértek, hogy ez egyénfüggő. A kérdés az, hogy ha "tudsz" egy tárgyat, mennyire nehéz az érettségit 100%-ra írni.
2021. jan. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
32%
Nézd, ha nekem az emelt 91% lett, akkor a közép tuti 100 lett volna (de min. 99) és ez nem nagyképűség, tekintettel arra, hogy emelt szinten elvonatkoztatás meg minden kell a feladatnál, középnél meg csak le kell írni, amit tanultál. Én azért írtam, mert nekem meg a matek lehetetlen 100-ra, én olyat nem ismertem, akinek sikerült volna akár csak 90-re is írni, de lehet nálunk nem tanították rendesen a tanárok, nem tudom.
2021. jan. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!