Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Újbudai József Attila Gimnázium?

Újbudai József Attila Gimnázium?

Figyelt kérdés
Közepes erősségű, jó a közösség, tapasztalat??

2021. jan. 15. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
A nyelvoktatáson van a hangsúly, azt nagyon szigorúan osztályozzák, de a többi tantárgyból is minőségi oktatást nyújtanak. A közösség nagyon családias hangulatú, csak ajánlani tudom.
2021. jan. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Kb 55-60 központi elég oda?
2021. jan. 16. 13:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz elég. Tavaly minden tagozatán 122 pont volt a szóbeli behívási ponthatár.
2021. jan. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Minimum 70-75 pont írásbeli fog kelleni.
2021. jan. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Nos, a Jóska tanulója vagyok, és hálás lehetek, hogy ide kerültem.

A tanárok többsége jófej (bár van 1-2 szigorúbb, vagy kevésbé kedvelhető karakter), de összességében jó a tanári kar. Nem egy túlhajszolós iskola, de azért nem engedheted el teljesen magadat. Én úgy gondolom, hogy emészthető a tanulni valók mennyisége, bár néha vannak húzósabb hetek (hol nincs). Nem versenyistálló, de van lehetőséged bármikor bármilyen versenyre nevezni, ha akarsz.

Az iskola fő profilja a nyelvoktatás, de az se baj, ha nem a mindened a nyelvtanulás (nekem se az, és mégis nagyon jól érvényesülök). Az osztályközösségek általában jók, programlehetőségek is akadnak.

Kis kitérő a felvételire, az iskolák kapcsán: nem feltétlen kell "top"-nak mondott iskolába menni. Ott is ugyanúgy lehet sznobokkal meg jófej diákokkal találkozni, mint bárhol máshol. Ez érvényes a tanárokra is. Nyilvan van különbség egy szakiskola meg egy gimnázium tanulói és tanárai közötty de egy "top" gimnázium meg egy jó gimnázium között nem ég és föld a különbség közösség terén. :)

2021. jan. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 melilem ***** válasza:
100%

Szia! Én is Jóskás vagyok, és hát az elmúlt öt évben sok minden változott.

A nyelvoktatás egész jó, viszont ha visszamehetnék az időben, nem 5 éves képzésre jönnék.

A tanárok jók, nyilván vannak rosszabbak is, de egyébként teljesen jó.

A közösség viszont elég gyenge, osztályközösségünk nincs, viszont lehet életreszóló barátságokat kötni, és meg lehet találni a hozzád való embereket.

Nem versenyistálló, de azért van hogy kell tanulni, és főleg 9-10.-ben azért oda kell tenned magad, de teljesen simán lehetsz 4-5-ös tanuló.

Szabadidőd is lesz, és bőven lesz.

Szerintem jó döntés!

2021. jan. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) hány ponttal kerültetek be?
2021. jan. 19. 07:12
 8/9 anonim válasza:
100%
Én anno. ponthatár alatt voltam pár ponttal, emiatt csak kérvénnyel hívtak be szóbelire, de az maximálisra sikeredett. Megéri kérvénnyel próbálkozni, ha nem akarnak behívni első körben. Sokan a barátaim közül úgy kerültek be, hogy ponthatár alatt voltak pár ponttal, és mégis maximálisan meg tudjuk állni a helyünket (4-es 5-ös tanulók vagyunk).
2021. jan. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74 pontot írtam 4 éve, így be tudtak hívni szóbelire és fel is vettek
2021. jan. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!