Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen helyzetben tekinthető...

Milyen helyzetben tekinthető valaki hátrányos helyzetűnek?

Figyelt kérdés

Felsőoktatásban többletpont jár az ilyen embereknek. Kérdés, hogy mi minősül hátrányos helyzetnek? Pl. ha valaki félárva (vagyis az egyik szüleje meghalt) az annak tekinthető-e? Néztem a felvi.hu-t, de nem találtam ezzel kapcsolatban semmit.

[link]


[link]



2021. jan. 16. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Az oktatási hivatal oldalán nézelődj, vagy hívd fel őket.
2021. jan. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, de az Oktatási Hivatal itt már nem játszik. Egyetemi tájékoztatók minden esetben a felvi.hu-n találhatók.
2021. jan. 16. 12:11
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Az oktatási hivatalhoz tartozik részben a felvi. Az egyetemi tájékoztatókban ezt nem fogod megtalálni.
2021. jan. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor kapsz rá plusz pontot, ha jelenleg van papírod a hátrányos helyzetről. A félárvaság önmagában nem hátrányos helyzet.
2021. jan. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2021. jan. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Nemtom, egyetemen olyan is hátrányos helyzerű volt, amikor odajártam, akinek az új 7-es BMW slusszkzlcsa csörgött a kezében, amikir hozta leadni a papírt, hogy ő éhezik és az egy főre eső havi jövedelem lóf.sz.
2021. jan. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos vannak ilyen emberek, akik csak azért kérnek ilyen lapot, hogy bejussanak. Aztán nem biztos, hogy ott is maradnak.. Mindenesetre, talán én is autóval járnék be (nem luxus autóval) mivel 500-550km-re van tőlem a kinézett Egyetem így gondolom ez érthető is.
2021. jan. 16. 14:40
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit felsoroltál az nem hátrányos helyzet. Hátrányos helyzet az ha pl nevelőotthonban nevelkedtél. Viszont pl egy félárvaságra kapsz pontot kollégiumi felvetelinél illetve szociális ösztöndíjnal is számítanak ezek
2021. jan. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyermekvédelmi törvény rögzíti, hogy ki minősül hátrányos helyzetűnek, ott tudod megnézni, de a félárvaság nem az. A szülők munkanélkülisége, elégtelen lakhatási körülmények (pl, nincs víz vagy fűtés), a szülőknek max 8 általánosa van.
2021. jan. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!