Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudatalatti döntés? Iskolavált...

Tudatalatti döntés? Iskolaváltás (Többi lent)

Figyelt kérdés

2-3hónapja fontolgatom,hogy gimnáziumot váltok, felévkor terveztem,hogy átmegyek, ez lesz az utolsó hét a félévből...tehát nagyon gondolkodnom kell!

Elsősorban jobb érettségi felkészítés miatt fontolgatom az átmenetelt, és a változás is jót tenne nekem... Úgy érzem,hogy életemben először döntésképtelen vagyok, holott ha valaki marasztalni akar mindig elkezdem védeni a másik gimit és érvelni,hogy miért lenne jobb nekem... szerintetem tudatalatt már rég eldönthettem,hogy el akarok menni? (Tudom,hogy kicsit zavaros, ne haragudjatok, az esetleges értelmes válaszokat előre is nagyon köszönöm!)



2021. jan. 17. 12:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Szép dolog, hogy elhatároztad magad. Vajon a kinézett gimnázium hajlandó fogadni téged? Javaslom, hogy először a szüleid hívják fel a kinézett sulit és érdeklődjenek az átvételről. Több iskola a jelenlegi helyzetben nem vesz át senkit sem.


Sok sikert!

2021. jan. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért zavaros, mert nem tudod, hogy mit akarsz. Ha valóban 2-3 hónapja komoly lenne az ügy, akkor már rég lebeszéltétek volna a kinézett iskola igazgatójával, hogy igen, félévtől náluk leszel. Ha viszont még mindig csak ott tartasz, hogy "nagyon gondolkodnod kell", akkor ezt a sok gondolkodást ne az iskolaváltásra pazarold, hanem az érettségire való felkészülésbe fektesd! Maradj, ahol vagy, csak határozd el, hogy többet fogsz tanulni, ne mástól várd a csodát. Elsősorban a hozzáállásodon múlik, hogy mennyire fogsz felkészülni az érettségire.
2021. jan. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Kicsit kevés az info :)

Hány éves vagy? Ez azért érdekes, mert ha hatosztályosba jársz, és 8-ikos vagy, akkor jelenléti oktatásban vagy - az más, mintha pl. 9. osztályos vagy, akik online tanulnak. A digitális oktatás végéig ugyanis szerintem nagyon valószínűtlen, hogy átmenj más iskolába. Gondolj bele, hirtelen megjelennél Google Meet online órán, vagy hogy gondoltad? Se a társaiddal, se a tanárokkal nem tudnál rendesen megismerkedni, a tanulmányi részét már nem is említve.

ÉS mennyire előrehaladott a sztori? Minden papír készen áll, az iskola adott befogadó nyilatkozatot? Vagy még csak most fogsz otthon előrukkolni az ötlettel?

Ki az a mindenki, aki marasztal? A társaid vagy a szüleid? Tehát akkor valamennyire terítéken van a váltás.

Mi a távolból - főleg ennyi info alapján - nem fogjuk tudni megmondani neked, mi a jó döntés.

2021. jan. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Jogos felvetések.

16 éves vagyok, 10es. Elméletileg most ugye feb. 1ig van meghosszabbítva az online oktatás, tehát ha úgy alakul, akkor 1 hetet lennék az új osztállyal digibe. Sok embert ismerek abból az osztályból ahova mennék, orvosi egyetemre szeretnék menni, és az a gimi ahova átmennék, ott a legjobb az emelt biosz-kémia. A szüleim hónapok óta tudják,hogy ezen gondolkodom, és ha úgy döntök átíratnak félévkor, a héten fogják felhívni az adott gimnázium igazgatóját,hogy átvennének e. A társaim marasztalnak leginkább

2021. jan. 17. 13:48
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az nem úgy megy, hogy átíratnak! És ha nincs is hely annak a sulinak a biosz-kémiás osztályában? És ha különbözeti vizsgát kell(ett volna) tenned (még a félévi zárás előtt), hogy bekapcsolódhass abba, amiről két éve le vagy maradva, mert máshova jártál? Nem körülötted forog a világ.
2021. jan. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez egy olyan suli ahol 9-10ben még nincs emelt szintű képzés, csak 11től. Nem vagyok lemaradva semmiből, a jelenlegi és az a gimi s erős,ugyanúgy haladunk a tananyagokkal
2021. jan. 17. 14:10
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, kérdező, a leírásod alapján az egy igen erős, népszerű iskola lehet - nem is biztos, hogy van hely az adott osztályban, vagy hogy a jelenlegi helyzetben, és főleg a jövő héten egyáltalán akar-e ilyennel foglalkozni az intézményvezető.

Erős gimiben dolgozom, leírom a jövő heti programomat:

Január 19. du munkaközösségi értekezlet.

Január 19. 17.00 online érettségi tájékoztató szülői értekezlet.

Január 21. du-este félévzáró értekezlet, 7-8 évfolyam.

Január 22. du. nyelvi osztályozóvizsgák az előrehozott érettségik miatt.

Január 23. szombat - országos központi középiskolai felvételi, minden gimiben.

Január 26-ig ki kell javítanunk, dupla felülvizsgálattal (összesen 490 db).


MINDEZ természetesen jelenléti (7-8. évfolyam) és digitális (9-12) oktatás MELLETT.


Szóval nem igazán időszerű ez az ötleted, mert az igazgató nem fog csak úgy, 3 perc alatt átvenni amúgy sem: meg kell majd jelenned az iskolában a szüleiddel, elbeszélgetned az intézményvezetővel, esetleg a leendő osztályfőnökkel, szaktanárokkal stb. És ennek a leszervezése nem 2 perc, sőt. Nem miattad - miattuk.

#3 voltam.

2021. jan. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Értem én, és köszönöm szépen,hogy időt szakítassz rám! :)

Elhiszem,hogy valószínűleg ez a legjelentéktelenebb dolog amivel foglalkozna az igazgató jelenleg, de az emberek 90% ban tanév elején vagy félévkor szoktak iskolát váltnai ugye...szóval ha most nem, akkor soha nem megyek, 11ik év elején már feleslegesnek érzem

2021. jan. 17. 14:49
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Nem ezt mondtam.

Természetesen fel lehet hívni az intézményt, csak ne lepődj meg, ha azt mondják, hogy hívjátok őket újra

- következő héten, esetleg

- febr. 1 után.

2021. jan. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"az a gimi ahova átmennék, ott a legjobb az emelt biosz-kémia ... Nem vagyok lemaradva semmiből, a jelenlegi és az a gimi s erős,ugyanúgy haladunk a tananyagokkal"

Hogy nem vagy-e lemaradva, azt bemondásra nem valószínű, hogy el fogják hinni a szaktanárok, jó eséllyel különbözeti vizsgákkal kell majd bizonyítanod (ha egyáltalán eljut odáig a történet) függetlenül attól, hogy konkrétan az emelt szintre felkészítés (vagyis a fakultációk) csak 11.-től (igen, oda kell egy pont) indul (mint minden gimnáziumban), mert az nem két év dolga, hanem az előzetes, azaz 9.-es és 10.-es ismeretekre építhető rá.

De így, hogy nem is vagy lemaradva, meg mindkét gimi erős, pont semmi értelme átmenni.


"Elméletileg ... 1 hetet lennék az új osztállyal digibe."

Elméletileg... "Digibe"...


Tényleg csak rajtad fog múlni, hogy mennyire készülsz fel a felvételire, hiába akarod majd a sulira vagy a tanáraidra fogni, kár most ebbe az egész iskolaváltásba belefogni, ha jelenleg is erős iskolába jársz és nem is vagy lemaradva.

2021. jan. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!