Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középfokú végzettség megvan...

Középfokú végzettség megvan szakmai vizsga nélkül is?

Figyelt kérdés

Több embertől kérdeztem és neten is utána jártam de mindenki mást mond. Szóval:


3 éves szakmán vagyok, de a szakmai vizsgát nem akarom megcsinálni nyáron. Nem akarom elhinni, hogy enélkül csakúgy elveszne a 3 évem. Tehát! A bizonyítványomban ott lesz hogy elvégeztem a 3 évet csak nincs szakmai végzettségem. Vagyis ezzel megvan a középfokú végzettségem??



2021. jan. 17. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez kérdés?


Nem, nem lesz középfokú végzettséged. Kiálítanak neked egy nyomtatványt, hogy ugyan elvégezted a képzést/tanfolyamot, de szakmai vizsgát nem tettél, nem akkreditáltál. Így nem kapsz bizonyítványt/oklevelet se. Ez olyan, mintha a középiskola végén nem érettségiznél.


Érdemes lenne inkább megcsinálni azt a vizsgát, nem?

2021. jan. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha szakman vagy es nem erettsegi+szakman, tehat se erettsegid nem lesz, se szakmad, akkor nem, nincs kozepfoku vegzettseged.

Vagy erettsegi, vagy szakma kell hozza. Neked igy hivatalosan 8 altalanosod lesz.

Ha szerencsed lesz, valaki igy is munkaba állít a szakmadban, kevesebb berert persze, mint “betanitott” munkas. De valoszinu mehetsz gyarba gurizni.

2021. jan. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért nem akarod megcsinálni a vizsgát?
2021. jan. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát ezt sajnos jól elcsesztem akkor. A vizsgát azért nem akarom mert szörnyű szakmát választottam és megtanulni se bírnám ezzel kapcsolatban a dolgokat. Köszi a válaszokat. Szerencsére külföldön van remény!:D
2021. jan. 18. 19:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Koronavírus alatt? Szakma nélkül?


Egy próbát megér.

2021. jan. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A UK-ba semmikepp se probalkozz. Csak idoveszteseg lenne.
2021. febr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!