Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a villanyszerelő szakma?

Milyen a villanyszerelő szakma?

Figyelt kérdés

1. Mennyire nehéz a tananyag?

2. Mennyi az átlag nettó kereset gyakorlatilag? (Tudom, google. Azokat már láttam, de kíváncsi vagyok, akik benne dolgoznak mennyit visznek haza valójában.)

3. Van-e hátránya a szakmában annak, hogy nő vagyok?

4. Megéri tanulni ezt a szakmát?


Köszönöm, ha válaszolsz!



2021. jan. 19. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

1. Kozepesen

2. Netto 200-500

3. Van

4. Igen

2021. jan. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Akinek van vonzalma és érzéke hozzá, annak kiváló, a tananyagoz könnyen sajátítja el, ha továbbképezi magát jó keresete is lesz.

.

Nem vagyok biztos benne, de úgy tudom, nő létedre hálózatszerelő nem lehetsz.

Falat, mennyezetet viszont adott esetben vésned kell.

2021. jan. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Másik kérdésem: az iskola felajánlotta az Erősáramú elektrotechnikus képzést, amire már megvan a jelentkezési létszám, szval biztosan indul. Mi a 2 között a különbség? Lényegében ugyan az, mint a villanyszerelő, csak ő tervezhet is?
2021. jan. 19. 11:36
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A technikus a középfokú műszaki szakember. Többet tud elektrotechnikából, tehát többet tud arról, hogy miért kell valamit úgy csinálni, ahogy kell. Gyárban ez olyan előmunkás, csoportvezető, művezető-féle dolog lenne. Ha lenne gyár. Ma inkább az áramszolgáltatós területgazda a reális beosztás. Biztosan van, aki mindjárt jelentkezik, hogy ahová ő járt, ott semmit nem tanultak többet, mintha villanyszerelő lett volna, hát ilyenek vannak.

A tervezés az nem igazán reális álom, mert már évtizedek óta azt a felsőfokú végzettséggel párosítja az állam.

2021. jan. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Én ismerek női villanyszerelőt. Papírja van hogy az, de semmit nem tud, mégis megvan a papírja és ötös lett a vizsgája ...

Nôként mi a célod ebben a szakmában? Láttàl már élőben egy vèsést, amikor akkora a por hogy a másikat alig látod a szobában?

Vagy mit szeretnél? Ülni egy irodában? Mert ahhoz nem kell villanyszerelőnek lenni.

2021. jan. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
Azért az épületvillamosításon kívül ezer más villanyszerelői tevékenység létezik. A marógép vezérlés javítástól az áramváltós mérőhitelesítésig.
2021. jan. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%

Akkor már miért nem egyből elektrotechnikusnak megy vagy villamosmérnöknek?

Bár egyik szakmában sem lesz túl népszerű nőként az is fix.

2021. jan. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ismerek nagyon jó villamosmérnök nőket, ezeknek felét a főnökük is elismeri.
2021. jan. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor inkább célirányosan az legyen. Ennyi.
2021. jan. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A felét? 🤣🤣🤣
2021. jan. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!