Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon félek a felvételitől!...

Nagyon félek a felvételitől! Mit csináljak? 4,9-es lesz a bizonyitvanyom. És nem szoktam rossz pontokat írni, de félek hogy le fogok blokkolni. Nektek hogyan sikerült ezeket le küzdeni?

Figyelt kérdés

2021. jan. 19. 16:38
 1/9 anonim válasza:
100%

Szia!:D

A "nem rossz pont" körülbelül mit jelent?Nos,én már felvételiztem egyszer,de sajnos nem sikerült,így idén, nyolcadikosként kénytelen vagyok újra megpróbálni:'DSemmiképp se stresszelj,legalábbis amikor már odaéertél, pláne!.Sokat készültél,nem?Felesleges az aggodalom!Minden menni fog,szurkolok neked!!:D

2021. jan. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Előző válaszoló. Hogy lehet az hogy nem csináltad meg egyszer? Olyankor nem valami gyűjtőiskolába tesznek be? Kihagytál egy évet?
2021. jan. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Jesszusom. Egyetemistaként annyit jegyeznék meg, hogy a sznob tanárokon kívül senkit nem érdekel, hogy te valamelyik top 20 gimibe jártál, vagy valami vidéki "gyűjtőiskolába".


Azt a tudást, amit Te megszerzel, csak részben köszönheted a tanáraidnak. Én például úgy jutottam be államilag támogatott képzésre az egyetemen, hogy egy vidéki "gyűjtőiskolába" jártam, ahol egyrészt "ragadt" rám ismeret a tanárokról, másrészről pedig autodidakta módon, saját magam kezdtem el kutatni / olvasni azok után a dolgok után, amikről tudtam, hogy az egyetemen majd kelleni fog.


Long story short, ne parázz rá a felvételire, még akkor sem kell elkeseredned, ha esetleg nem sikerülne. Az érettségi egységes, ugyanazt a feladatlapot írja a budai elitképzőbe járó mint a ceglédi gimnazista.

2021. jan. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Második válaszoló: Elnézést,talán nem volt elég egyértelmű a válaszom.Amikor 6.-os voltam, felvételiztem, csupán nem volt olyan nagy tétje,így nem készültem fel rá kellőképpen!:DSzerencsére nem,nem járok szakközépiskolába,és nem ismételten évet.Sőt,Budapest egyik legszínvonalasabb általános iskolájába járok,ha lehet így fogalmazni.Nézz utána hogy hogyan működik a felvételi!
2021. jan. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Így már értem teljesen, csak nem fordult meg a fejemben a hatodikos jelentkezés lehetősége ezért totál bestresszeltem, hogy ilyenkor mi történik ha tényleg nem csinálod meg(én is idén fogok) szóval eléggé kirémisztettél de már jó. 🤣🙏
2021. jan. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Köszönöm a válaszaitokat!
2021. jan. 20. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Nyugalom!Nem kell feltétlenül Göngyösön kapálnod,ha nem sikerül a felvételi!:'D

Kérdező,neked pedig ismételten csak szurkolok, hogy minden sikerüljön!De Persze mindenki másnak is!!

2021. jan. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Remélem még ezt látni fogod:)

Próbálj meg nem izguli, tudom hogy nehéz, de gondolj arra, hogy nem fogsz belehalni, akármilyen is lesz. Én pár éve írtam, nem izgultam, és jó is sikerült.Volt nálam szőlőcukor, csoki, tea, tollak és karóra, hogy lássam kb mennyi időm van még. Magyarnál először olvasd el a fogalmazást, majd emég oldod a feladatokat, tudsz gondolkodni is rajta, illetve maradjon rá 10p minimum. Ha valamit nem tudsz hirtelen, ugord át, ne teljen vele az idő, majd visszatérsz. Mateknál, ha nem tudod az egyenletet, akkor is írj fel annyit hogy x=? az már egy részpont. Nagyon figyelj a kockás/hasábos feladatnál, hogyha a legrövidebboldalt kérezi, az a képen lévő alakzat legrövidebb oldalára gondol(pl a hasáb 2*2*5cm, és a képen egy hosszú és egy rövid oldal van egymás mellett, az már 2+5=7cm remélem érted :D) szerintem ezek a fontosabban, és tényleg ne izgulj, egyáltalán nem nehéz, semmit nem jelent, és ügyes leszel (infókat majd kérek). Sok sikert!

2021. jan. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Illetve ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan
2021. jan. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!