Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinuson milyen nehéz...

Corvinuson milyen nehéz elérni a 3,8-as vagy 4,0-es átlagot pénzügy és számvitelen és gazdaság informatikán? Akiket felvesznek Corvinus Ösztöndíjra azok milyen arányban tudják megtartani?

Figyelt kérdés

2021. jan. 20. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elsőéves vagyok psz-en, gazdinfóról nem tudok nyilatkozni, de szerintem ott is hasonló lehet a helyzet.

Most első félévem végén 4,2-es átlagom lett, de hozzá kell tenni, hogy azért digitális oktatás mellett sokkal könnyebb volt ezt elérni. Ha jól tudom minden szak legjobb 20%-ába tartozók lesznek továbbra is jogosultak az ösztöndíjra. Úgy hallottam, hogy ez előző évben 4,75 körül alakult.

Tehát nem könnyű megtartani, szinte színötösnek kell lenni hozzá, én szinte már le is mondtam róla.😅


Remélem tudtam segíteni!

2021. jan. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A fölső 20%, az nem a tanulmányi ösztöndíjra vonatkozik?

Míg a Corvinus Ösztöndíjat pedig az évfolyam jobbik fele, az az 50% kap(?)


[[ Az a baj, hogy nem volt nyílt a tájékoztatás az elejétől kezdve. Nekik csak az volt a lényeg, hogy "mintát" nyújtsanak alapítványi modellváltásra, hogy az ország többi egyeteméből kifizetőhelyet hozhassanak létre. (Plusz az SzFE-vél példát statuáljanak a folyamat ellen fellépőkkel.) ]]

2021. jan. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
1.-től kérdezném, hogy végül hogyan alakult a dolog? Sikerült megtartani? Hol húták meg a határt? Csökkent a 2. évre a támogatottak száma az 1. évhez képest?
2021. júl. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok

Az oldalukon július 31-ig ígértek átlaghúzást. Lehet még bőven dolgoznak rajta.

2021. júl. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!