Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológusnak vagy gyógytorn...

Pszichológusnak vagy gyógytornásznak tanuljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

11.-es vagyok, még van bő 1 évem az érettségi előtt, de már most halálra izgulom magam miatta. Nem ez a lényeg, hanem, hogy orvosira terveztem menni, emiatt biosz és kémia fakultációt vettem fel. Időközben kiderült, hogy a kémia nem igazán nekem való, úgyhogy abból nem tudnék emeltezni. Emiatt keresek most alternatívákat. Angolból képes lennék emelt érettségit tenni, ezért gondoltam, hogy biosz és angol emelttel mehetnék pszichológiára. Már amennyiben felvennének, hiszen a ponthatár a galaxisban van. A pszichológia egyébként nagyon érdekel, olvastam már több könyvet is ezzel a témával kapcsolatban, viszont nem igazán tudom elképzelni, hogy Magyarországon ezzel a végzettséggel el tudnék helyezkedni. Tisztában vagyok vele, hogy kell mestert végezni hozzá, de nekem még úgyis neccesnek tűnik. Nem célom, hogy brutál gazdag legyek, de minimálbérért sem szeretnék éveken át tanulni ( se munkanélküli lenni, nyílván).

Épp ezért gondoltam még a gyógytornász szakra. Azzal már úgy érzem, hogy könnyebben lehetne munkát találni. Tudom, hogy itthon őket sem fizetik meg túl bőkezűen, de van egy olyan lehetőségem, hogy Németországba menjek majd egyetem után. Azt olvastam, hogy ott van kereslet gyógytornászokra meg fizioterapeutákra ( ha esetleg elvégezném a mestert alapdiploma után ).

Két kérdésem lenne, az egyik nem is igazán kérdés, csak a véleményetekre lennék kíváncsi.

A másik olyanokhoz szól akik gyógytornász szakra járnak/jártak, ( vagy esetleg ismerősük járt ilyen szakra ). Ti milyen tantárgyakból érettségiztetek? Nem tudom, hogy egy biológia emelt elég lenne-e hozzá. Van még egy angol felsőfokúm, úgyhogy gondolom arra is megkapnám a 40 többletpontot. Jó lenne a Semmelweisre menni, de nem tudom, hogy lehetne összehozni 430 pontot 1 emelttel.

Elég kaotikus lett ez a monológ, de köszönöm minden válaszoló segítségét!



2021. jan. 21. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha csinálsz egy angol emelt érettségit azzal is jól jársz, az nem +40 hanem +50 pont. Ha orvosira készültél, akkor lehet a gyógytornász közelebb állna hozzád, egy ismerősöm is azért választotta mert a kémia nem ment neki annyira. Egy jó emelt biosszal és emelt angollal simán meglesz a 430. Vagy egy emelt biosz 90% körüli közép angol plusz az angol nyelvvizsga is sok pontot jelenthet.
2021. jan. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem mindenképpen gondolkozz el azon, hogy mi az amit tényleg szeretnél 30-40 éven keresztül is csinálni. Ha valamit szeretsz csinálni és tanulni valószínűleg jó is leszel benne, és a jó szakembereket (mindegy, hogy pszichológus vagy gyógytornász) keresik. A jó pszichológussá válás tényleg nagyon nagyon hosszú folyamat, de nagyon sok felé el lehet menni vele... (teljesség igénye nélkül: lehetsz iskolapszichológus, egészségpszichológus, klinikai szakpszichológus, tanácsadó, munka és szervezetpszichológus, lehet kutatni, stb...) ha egy ideig rosszul is keresel vele az elején, utána azért meg lehet élni belőle. Kereshetsz nagyon sok pénzt olyan dologgal amit nem igazán szeretsz csinálni, viszont később sajnos azt az időt már nem kapod vissza, szóval jól gondold meg. :)

2021. jan. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Gondolkozok még rajta, de annyi biztos, hogy emelt angolt csinálok. Rosszul nem járhatok vele.
2021. jan. 23. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!