Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Miskolci Egyetemmel kapcsola...

A Miskolci Egyetemmel kapcsolatosan... mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azért írok nektek, mert egy egyszerűnek tűnő dolgot képtelen vagyok értelmezni. Tehát a Miskolci Egyetemen "Anglisztika" szakra szeretnék menni. Azt olvastam, hogy az alapképzéshez nem szükséges nyelvet tanulni az angolon kívül. De azt is olvastam, hogy a mesterképzéshez az angol felsőfokú mellett egy másik nyelvből is le kell tenni egy legalább középfokút. Ott a weboldal azt írta, hogy az angol mellett német / német mellett angol, ezt azt jelenti hogy mesterképzésen mindenképpen a németet kell tanulnom az angol mellett? Azért is nehezen érthető számomra, mert az alapképzés során ígyis úgyis meg kell tanulni egy másik nyelvet, mert ahogy említettem, kell egy középfokú belőle. De ha az alapképzés során megtanulok mondjuk egy spanyol nyelvet, és leteszek egy középfokú, akkor nem ér majd semmit, mert mindenképp a német kell?

Ha valami nem tiszta, írjatok vissza, és megkérdezem másképp?


2021. jan. 22. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tedd fel újrafogalmazva a kérdést, kérlek.

Mit nem értesz?

2021. jan. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Oké. Tehát a Miskolci Egyetemre szeretnék jelentkezni, Anglisztikra szakra. Az alapképzésen nem kell más nyelvet tanulni az angolon kívül. A mesterképzéshez azt írta a weboldal, hogy vagy angol és mellette német, vagy német és mellette angol. Tehát az azt jelenti, hogy az angol mellett mindenképpen a németet is tanulnom kell, holott én csak az angol-magyar / magyar-angol párossal akarok foglalkozni.

A mesterképzéshez kell egy felsőfokú angol nyelvvizsga, és egy középfokú egy másik nyelvből. Akkor nekem hiába lesz mondjuk spanyolból, a német kezdhetem az elejéről, mert nem tanultam soha?

2021. jan. 22. 22:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg van határozva, hogy az angol mellé a német kell akkor "hiába" tanulsz spanyolt az ott nem fog számítani. Kell a német mindenképpen. Én így értem.
2021. jan. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Írd már le a linket, ahol olvashatók azok a feltételek. Köszi előre is.
2021. jan. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok. Közben utána néztem. Igaz a kérdező nem írja, hogy mi az a mesterképzés de itt egy példa:


"A fordító és tolmács (nappali és levelező) mesterképzésbe való belépéshez B nyelvből (az első idegen nyelvből) államilag elismert, felsőfokú (C1), komplex típusú nyelvvizsga és C nyelvből (a második idegen nyelvből) államilag elismert középfokú (B2), komplex típusú nyelvvizsga vagy ezekkel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél szükséges.


Magyarázat: A nyelv: magyar, B nyelv: első idegen nyelv (angol vagy német), C nyelv: második idegen nyelv (angol vagy német)."



E szerint valóban úgy van ahogy fentebb írtam is.

2021. jan. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!