Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet rendesen összehason...

Hogy lehet rendesen összehasonlítani két szak (akár egy egyetem, akár nem) nehézségét, ami matekot illeti?

Figyelt kérdés
A saját anyagomat ismerem, viszont a másikról amit találok a neten, abból nem tudom rendesen összemérni. Mondjuk ilyenre gondolok, hogy a BME GTK és VIK matekja vs BCE-n és OE-n ugyanezeken a szakokon.

2021. jan. 22. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdd el egy odajárótól az adott tárgy tételsorát. Abból kb látszik, hogy hogyan haladtak. De ha igazán tudni szeretnéd, akkor a zh-kat is kérdd el.

Ha nem találsz odajárót akkor marad a tanterv.

Egyébként pedig egy tárgy nehézsége nagyban függhet az oktatótól, ami ugye nem ugyanaz mindenkinek.

2021. jan. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Első és akárki! Hogyha nem ismerek onnan senkit és csak a neten kutakodok, akkor nem tudom rendesen megállapítani?
2021. jan. 24. 12:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Szerintem nem, vagy nagyon nehezen és akkor is nagy eséllyel vonható le hamis következtetés.

Valamilyen szinten persze lehet, de ha igazán érdekel, ismerkedj meg olyan emberekkel, akik oda járnak.

2021. jan. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ha ők másik irányba mennek el, akkor hogyan tudom, hogy az az irány amifelé ők mennek az ő szintükön nehezebb vagy épp könnyebb a miénknél?
2021. jan. 24. 13:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod biztosra. És egyébként is eléggé szubjektív ez a dolog, kinek mi a nehéz, épp milyen állapotban van, amikor megpróbálja befogadni, ki tanítja, hogy tanítja, érdekli-e.
2021. jan. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tehát az szubjektív, hogy a villamosmérnök matekja nehezebb, vagy az építészmérnöké szeritned?
2021. jan. 24. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!