Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jobb diploma minősétésért...

Jobb diploma minősétésért érdemes megbukni államvizsgán?

Figyelt kérdés

Két témakör van. Szakdolgozatom 5-ös. Az egyik témakörből lazán lefelelek 5-ösre, viszont a másik annyira lehetetlen, hogy kínkeservesen tudnám összehozni a 2-est - nincs elég idő megtanulni, túl nagy az anyagrész.


Viszont, ha megbuknék abból a témakörből, akkor a következő záróvizsgán már csak abból kell felelnem, mert a többi megvan, így addig fel lehet készülni és 5-ösre megcsinálni - ezzel a diploma minősítése is 5-ös lenne.


2021. jan. 23. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Ha tovább szeretnél tanulni vele, akkor megéri.
2021. jan. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyenlőre nem terveztem, de későbbiekben még lehet.
2021. jan. 23. 20:05
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

A legtöbb egyetemen a következő záróvizsga a következő záróvizsgaidőszakban tehető le, vagyis egy fél évet várnod kell. A kérdés tehát az, hogy tudod-e addig finanszírozni az életedet (van-e munkád, találsz-e munkát a majdnem-megvan okleveleddel; figyelembe véve, hogy diákigazolványod és kollégium nem lesz tovább). A másik kérdés, hogy fel tudsz-e addig készülni a másik témakörből úgy, hogy közben az elsőt sem felejted el.

Mellesleg nem lenne az előre megfontolt szándékú bukásnál célszerűbb, hogy simán lejelentkezel a záróvizsgáról?

2021. jan. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#3/3 Az elégtelen érdemjegyűt kell csak javítania, a másikat nem. Nálunk legalábbis így van/volt.
2021. jan. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen. Csak az elégtelent kell javítani. Szakdolgozatot már nem kell majd védeni, és az egyik témakörből sem kell felelni. Csak abból kell tételthúzni, amiből megbuktál, a többi jegy az marad ahogy volt. Diákigazolvány mindegy, eddig se vettem fel a matrciát sose használtam. Nem kollégista voltam, saját lakásom van. Dolgozok.
2021. jan. 23. 20:21
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Bevallom, elsőre bizarr ötletnek tűnt; de ilyen körülmények között valószínűleg megérné. (#3 voltam.)
2021. jan. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!