Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemek modellváltása...

Az egyetemek modellváltása milyen következménnyel járhat a diákokra nétve?

Figyelt kérdés
Az érdekelne elsősorban, h elveszíthetem e az ösztöndíjamat (állami finanszirozottságot). SZTE-n tanulok.

2021. jan. 25. 17:45
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
*nézve
2021. jan. 25. 17:45
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem feltétlenül, nem biztos, de például, mivel a kuratórium mindenki felett fog állni, mint legfelsőbb döntéshozó bizottság, akik bármit megtehetnek, és leváltani sem lehet őket, így a teljhatalmukkal bármikor visszaélhetnek.
2021. jan. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
74%
Lásd pl. SZFE
2021. jan. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
22%
A coospace-re felkerült egy vidó, abban azt mondják, hogy nem igazán lesz ránk hatással, állami finanszírozottság ugyanúgy megmarad.
2021. jan. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
93%
#4 és te még hiszel a mesékben?
2021. jan. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
77%
Kezdetben azért nem olyan meglepő, ha nem változtatnak kb. semmin, adnak egy kis időt (1-2 évet), hogy mindenki megtapasztalja, milyen az új felépítés. Aztán persze hozzá kell tenni, hogy a kuratóriumi működésnek pont az a lényege, hogy innentől nem állami "fejkvóta" van, hanem lehet az eddiginél sokkal komolyabb tanulmányi feltételeket támasztani a képzési ösztöndíjért cserébe, és a kuratórium várhatóan igyekezni fog a "hatékonyság" elvét szem előtt tartva, "okosan" dönteni a pénzről (értsd: csak annak adni, akinek tényleg feltétlenül muszáj).
2021. jan. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

#6

Ez elég szomorú de nagyon is lehetséges forgatókönyv. Ezzel is több ember fog szakmát tanulni, hiszen kevesebben jutnak majd be az egyetemre. Fel kell kötni a gatyát az biztos.

2021. jan. 25. 18:31
 8/30 anonim ***** válasza:
75%
Én nem feltétlen arra gondoltam, hogy nehezebb lesz bejutni, inkább arra, hogy a bennmaradáshoz félévről félévre teljesíteni kell az elvárt tanulmányi szintet. Ez egyébként most is így van (átsorolhatnak költségtérítésesre), de a feltételeken lehet még szigorítani. A lehetőség a kuratórium számára adott.
2021. jan. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

corvinusos vagyok, én még nem corvinus ösztöndíjjal, hanem államin kezdtem.

Ha államis-önköltséges módon kezdted az egyetemet, akkor maradnak ugyanazok a feltételek, amik eddig is. Ahogy aláírtad az egyetemmel a hallgatói szerződést, úgy fogod végigcsinálni az egyetemet.

Szóval ha az van a szabályzatban, hogy 3,8as átlaggal, évi 36kredittel megtarthatod az állami támogatásod, akkor ez marad ameddig végzel, modellváltás ide vagy oda.


Illetve ha át is állnak msfajta ösztöndíjra, az nem egyből a modellváltással fog megtörténni, hanem legalább 1-2 év múlva, felmenő rendszerben.

2021. jan. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy felmenő rendszerben csak költségtérítéses helyeket hirdetnek meg és csak a legjobbak kapnak ösztöndíjat. Megszünhetnek szakok és lehetnek újak is.
2021. jan. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!