Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire hasznos az msc?...

Mennyire hasznos az msc? Érdemes 2 évet még tanulni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nagyon nagy előnyt nyújt az msc?

Ha bsc mellett megfelelő szakmai tapasztalattal rendelkezem akkor is érdemes elvégezni?


Sokan mondják hogy manapság már a bsc diploma alapnak számít. De ha belegondol az ember és szeretné építeni a jövőjét akkor nem tudom mennyire jó dolog az ha valaki 26-27-28 éves korában végez és onnan kezdi a nulláról.

Mik a tapasztalatok?

Nem szeretném rossz fényben feltüntetni az msc-t de érdekel a véleményetek



2021. jan. 25. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljes mértékben a bsc-től függ. Vannak olyan szakok ahol konkrétan evidens az msc mert nélküle nem sokat ér a diplomád, vagy akkor tudsz olyan specializációt választani ami érdekel és tovább akarsz vele foglalkozni. Ahol olyan bsc-t kapsz amivel simán el lehet helyezkedni és téged nem érdekel mélyebben a téma akkor szerintem tökéletes az is. Általánosságban nem tudom megmondani hogy mennyit ér az msc, van ahol kapsz egy kis kiegészítést de alig tanulsz valami új, van ahol teljesen új kapukat nyit ki.
2021. jan. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel alapvetően egyetértek, hozzátenném még, hogy nem nagyon tudom elképzelni, miért ne lenne értelme valamit MSc szinten is elvégezni. Max. olyan képzések esetében, ahol már a BSc-nek sincs semmi értelme. De amúgy magasabb szintű végzettség, elmélyültebb ismeretek, várható előmenetel karrierben (nem csak magasabb fizetésre kell gondolni), lehetőség kutatásra, doktori iskola megkezdésére stb. Ha van lehetőséged, szerintem tanulj még (bár, ha írnál egy szakot is, még pontosabb válaszokat kaphatnál), ha pedig nappalin semmiképp sem szeretnél, válassz más képzési formát!


"De ha belegondol az ember és szeretné építeni a jövőjét akkor nem tudom mennyire jó dolog az ha valaki 26-27-28 éves korában végez és onnan kezdi a nulláról."


Ezt fiatalon kb. mindenki ilyen bizonytalanul látja, de ez ma már nem olyan nagy dolog. Hidd el, nagyon sokat fogsz még tudni dolgozni.

Egyébként kicsit túlzás, amit írsz, mert a 12 féléves orvosi egyetem is összejöhet 24 éves korodra. 28 évesen van, aki már a PhD fokozatát szerzi, szóval nem az az alaphelyzet, hogy ha MSc-t akarsz, akkor 26 éves leszel, mire meglesz, pláne, hogy sokan (közgazdászok, mérnökök pl.) már a BSc megszerzése előtt dolgoznak. Én is így voltam, 21 évesen jött össze az első, teljes munkaidős állásom, ekkor még 7 hónap volt hátra a diplomám átvételéig.

2021. jan. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"De ha belegondol az ember és szeretné építeni a jövőjét akkor nem tudom mennyire jó dolog az ha valaki 26-27-28 éves korában végez és onnan kezdi a nulláról."


Msc alatt nagyon sokan dolgoznk már, ha nem is teljes, de részmunkaidős állásban, szakmában. Szóval nem nulláról kezdenek. Így lesz egy mesterdiplomáuk ÉS szakmai tapasztalatuk is

2021. jan. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!