Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE szombathelyi pszichológia...

ELTE szombathelyi pszichológia BA képzésen milyen könyvekből tanultok?

Figyelt kérdés
Milyen órák vannak az alapképzésen, ezeken milyen tankönyvekből tanultok? Esetleg ajánlott irodalmat is tudnátok javasolni? Mindenféle könyvet szívesen fogadok ami hasznos lehet! Köszönöm előre is!

2021. jan. 28. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Legalább 20 kötelező vagy ajánlott irodalmunk volt az első félévben. Én azt ajánlom, hogy ne kezd el előre olvasni belőlük, mert lehet, hogy meggondolod magad és visszavonod a jelentkezesed, de komolyan! Egyébként Márkus Attila Neurológia könyve volt az, amit leginkább érdemes volt elolvasni, DE ez a könyv nem kapható SEHOL. Majd tudsz csinálni egy IIG azonosítót, amivel a MERSZ oldalán ingyen elolvashatod a könyvet, de egyenlőre ezt nem tudod megtenni (ingyen). Pléh Csaba könyvei voltak még kötelezőek (ne kezdd el őket egy előre semmiképp), kutatómunka a pszichologiaban, bevezetés a pszichologiaba voltak még egész hasznosak ( a vizsga szempontjából).

Ilyen órák voltak az első félévben: bevezetés a pszichologiaba, pszichológiatörténet, kutatásmódszertan, biológiai pszichológia (előadás és gyakorlat is volt), tanulási és kommunikációs készségfejlesztés, kultúra és társadalom illetve érdemes volt felvenni még két szabadon választható tantárgyat, hogy megkozelitsd a 30 kreditet, amit félévente ajánlanak.

2021. jan. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged! :) Annyira nehéz az anyag/megtanulni, hogy tényleg elmenne tőle a kedvem, vagy csak mennyiségileg sok ?
2021. jan. 31. 12:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: Így utólag visszagondolva talán az Atkinson pszichológia könyvet ajánlom bár ez is hatalmas könyv de olvasgatni belőle egész jó
2021. jan. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem szükséges, hogy először belerázódj, meghallgass pár órát és kapj egy kis alapot mielőtt belevágsz a könyvekbe, legalábbis nekem ez vált be és így elég jól sikerült a félév. :)

Egyébként nem egyszerű az anyag, főleg a kutatás része, ahhoz pl jól jön a könyv, hogy még párszor átnézhesd megértsd az anyagot. Mennyiségi lég nagyon brutális az a sok könyv. 😅🥲

2021. jan. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2021. jan. 31. 17:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Az Atkinson elég jó alapot ad, és viszonylag érthető, szóval szerintem azt érdemes lehet forgatnod:)
2021. febr. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha még mindig keresel nyárra jó kis olvasmányt, akkor Zimbardo Pszichológia mindenkinek könyveit ajánlom :) az Atkinson is tökjó, de szerintem sok dolgot nem fogsz még megérteni belőle és az elveheti tőle a kedvedet... Én most végeztem a budapesti alapképzésen. Annyira én sem tartom az előre tanulást jó ötletnek, mert kell majd évközben annyit készülni, hogy el is megy majd néha a kedved tőle. Inkább pihend ki magadat, olvass olyan könyveket, amelyeket szórakozás gyanánt olvasnál stb:)
2021. júl. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!