Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 49 pontos felvételivel felvesz...

49 pontos felvételivel felvesznek egyáltalán valahova?

Figyelt kérdés
Rengeteget készültem rá volt hogy hajnalban mentem be előkészítőre és még éjfélkor is gyakoroltam. 49 pontom lett és nagyon nagyon el vagyok keseredve.... De nagyon sok helyről hallom hogy a 60 pontot nem érték el kitűnő diákok. Amúgy Budapesten az Eötvöst az apáczait és a berzsenyit jelöltem meg első három helyre. Meg még egy Dunaújvárosi gimit bár nem hiszem hogy ilyen pont számmal bevesznek bárhova is. (jelöltem olyan sulit is ahova nem kell írásbeli!!)

2021. jan. 29. 22:20
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék hogy: 7. év végén 4,5 volt az átlagom most 8. félévnél meg 4,67.
2021. jan. 29. 22:21
 2/18 anonim válasza:
100%
Az apáczaiba és az eötvösbe nem lesz elég. Egyik osztálytársam, aki nagyon olvasott, kitünő tanuló szintén 49 pontot ért el, de ő nem ilyen elit gimnáziumokba jelentkezett.
2021. jan. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Ilyen pontokkal teljesen fölösleges megjelölni az Eötvöst, és az Apáczait. Maximum kiröhögnek, hogy erre pocsékolod a papírt.

Kicsit komolyabbra fordítva a szót, semmit nem ér a felvételin, ha valaki kitűnő. Nem szükséges hozzá annyi lexikális tudás, hogy számítson.

Egyébként, ha szabad kérdeznem, hány pontos felvételiket írtál otthon, mikor gyakoroltál? Mert például az Eötvösről nem csak kicsit fogsz lecsúszni. Szerintem, ha 30 ponttal jobb felvételit írtál volna, se lenne biztos, hogy behívnak szóbelizni.

2021. jan. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Magyarból otthon 42 és 46 pont között írtam matekból meg 27 fele volt azt hiszem.
2021. jan. 29. 23:19
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezen az oldalon a kalkulátornál meg tudod nézni, hogy a táblázatban szereplő sulik közül melyikbe vennének fel. Szerintem jelölj meg még gimiket, mert az általad leírt 3 budapesti gimibe nem fognak felvenni ennyi ponttal. Február 19-ig még változtathatsz az adatlapodon szereplő iskolákon, és adhatsz hozzá új sulikat.

[link]

[link]

2021. jan. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

Ne haragudj de a top 10-es gimikbe 49 ponttal felesleges beadnod a felvételidet, mert be se hívnak szóbelizni! Javaslom, hogy gyengébb gimiket jelölj be február közepéig a lakóhelyed környékén.


Hidd el, hogy rengetegen írtak 75+ felvételit! Mert a magyar egy picit összetettebb volt míg a matek szerintem vállalható volt.

2021. jan. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem azért ne add fel az álmaidat, jelöld meg ezeket az iskolákat is csak ne fűzz hozzájuk sok reményt. Maximum behívnak szóbelizni és felvesznek. De attól még keress aránylag jó gimnáziumokat, mert ha okos vagy, nem kéne elvessz egy rosszabb gimnáziumban
2021. jan. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

Az Eötvösbe, az Apáczaiba, és a Berzsenyibe sincs egyáltalán esélyed. Az Eötvös és az Apáczai a legjobb gimik közé tartoznak, ahová minimum 75 pont kell kitűnő mellé, és a Berzsenyi is nagyon erős iskola, az osztálytársamat 72 ponttal és 5 -ös bizonyítvánnyal sem vették föl. Általában én is azt mondanám, mint a 7 -es, hogy nem veszíthetsz semmit, jelöld meg őket, de a te esetedben teljesen felesleges.


Inkább állj neki olyan középiskolákat keresni, ahová van esélyed.

2021. jan. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%

Igen, ezeket az iskolákat én is elengedném.... Írd be, de semmi esély, hogy behívnak szóbelizni


Ilyen pontra a Petőfit, Óbudait, Bródyt, a szentendrei Móriczot tudnám ajánlani, talán felvesznek

2021. jan. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
63%
Beírhatod ezeket a sulikat,de írj gyengébbeket is.
2021. jan. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!