Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A megmaradt 8 nem állami...

A megmaradt 8 nem állami egyetem vajon mikor kerül sorra?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a BME-re, ELTE-re, NKE-re és társaikra, amik eddig kimaradtak. Miért pont ezeket hagyták a végére? Mit gondoltok, mikor várható az átalakításuk?

2021. jan. 31. 21:24
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Elírás! Tehát a megmaradt 8 nem ALAPÍTVÁNYI egyetem. Bocsánat.
2021. jan. 31. 21:28
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg Orbán következő ciklusakor. Addig nem nagyon fog ezzel foglalkozni, mert azzal csak még több szavazatot veszít. Majd 22-től folytatja a rombolást.
2021. jan. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Nem valószínű, hogy 2022-ig be akarja fejezni a projektet? Illetve, miért pont ezek az egyetemek maradtak ki?
2021. jan. 31. 21:57
 4/33 anonim ***** válasza:
57%

Azért, mert ezek nemzetközileg elismert egyetemek (benne vannak mindenféle rangsorban meg ilyenek). Ha ezeket államosítaná most az Orbán, akkor bármilyen sorosozás sem menthetné meg a bukástól.

Majd '22 után, amikor abszolút bebetonozta magát, majd akkor.

2021. jan. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
49%

BME lesz a következő lépés szerintem. Nagyon érződik az intézményen, hogy ebbe az irányba tart. Hihetetlenül színvonaltalan lett, minden a pénzről szól már államilag támogatott képzésen is, közelében sincs annak, ahova a nővérem járt 10 éve. Undorító lett az egész hely és ezek a senkik még mindig azzal a hírnévvel és nívóval hencegnek, amit az elmúlt 10 évben már rég leromboltak.


Maximum 2-3 évet adok neki.

2021. jan. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ezeket államosítaná most az Orbán"


Ezek az egyetemek jelenleg állami kézben vannak, szóval ennek a mondatnak nincs értelme. Most éppen privatizálják az egyetemeket fideszes vezetésű alapítványokba.

2021. jan. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
#5 Igazad van. Nekem van szerencsém megtapasztalni a BME hanyatlását a saját bőrömön és a színvonal valóban a béka popója kezd lenni. Nagyobb lassan a füstje, mint a lángja..
2021. jan. 31. 23:01
 8/33 anonim ***** válasza:
78%
#7 sorstárs vagy akkor... Nagyon sajnálom, hogy későn kerültünk ide. :(
2021. jan. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem pont a BME-nek meg az ELTE-nek fognak nekimenni utoljára, jó eséllyel a választás után. Mindkettő nagyon nagy egyetem jelentős számú hallgatóval, potenciálisan sokkal nagyobb ellenállással. Én frissen végzett BME-s ként arról tudok főleg nyilatkozni, na hát ha van egyetem, ahol a hallgatók nem hagynák szépen csendben a dolgot, akkor szerintem az az. Visszaemlékezve pl a GTK kiválási ügyre, komoly indulatok szabadulnának el, ha Józsa úr ilyesmit kezdeményezne. Ilyen szempontból taktikai hiba is, hogy nem oldják meg most a BME bedarálását, amíg a hallgatók nagy része ott sincsen a városban + tilos tüntetést rendezni. Mert ha ez a helyzet változik, minden lesz egy esetleges átállítás, csak csendes és balhétól mentes nem.
2021. jan. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
47%

"Azért, mert ezek nemzetközileg elismert egyetemek (benne vannak mindenféle rangsorban meg ilyenek)"

Bocs, de ez pl. a Sotéra is igaz, aminek szintén neki mentek. Sőt, a sote kifejezetten az erős egyetemeink közt van.


"közelében sincs annak, ahova a nővérem járt 10 éve"

Elmondom, hogy a BME nagyrészén ugyanaz megy, mint 10 éve, csak a hallgatók lettek mások.

10 év alatt nem is sokat változik egy oktatói gárda, szóval márcsak ezért sem igaz.

Szét lett verve a középfokú oktatás és a hallgatók lehúzzák a színvonalat. Ennyi történt, aki beleteszi amit kell az most is a BME-s színvonalat éri el.

2021. febr. 1. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!