Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik magyar egyetemeken jó...

Melyik magyar egyetemeken jó az építészmérnöki szak? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Felvételire való jelentkezés előtt állok, és nem tudom, hogy melyik egyetemeket jelöljem meg. A BME-t terveztem elsőnek, azonban nem tudom, hogy azon kívül mit tudnék megjelölni. Szeretnék más egyetemet is beírni, mert ha nem sikerül az alkalmasságim, akkor bukó az egész jelentkezés ha csak egyet jelölök meg, mert akármennyi variációját jelölöm meg a szaknak, nem fognak felvenni. Ezen kívül még azt szeretném kérdezni azoktól, akiknek van tapasztalata, hogy az osztatlan vagy a sima BSc a jobb?

2021. febr. 1. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
SZE, Sopron, Ybl
2021. febr. 2. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Nem vagyok epitesz csak mondtak a kulonbseget, hogy a BSc 7 feleves az osztatlan 10. Viszont az epiteszeknel az epulet szerkezetek es epulet tervezes van minden felevben. Ha ezek kozul az egyik nem sikerul akkor csusztal 1 evet, mert egymasnak elofeltetelei es egymasra epulnek. Igy egy 7 feleves epiteszmernoki kepzes siman lesz 9 felev, a 10 feleves osztatlan pedig 12 felev.

A kulonbseg nagyjaban abban merul ki, hogy osztatlannal nincsen olyan lehetoseg, hogy ha meglennenek tenatikaban a BSc-s tantargyaid akkor azt mondod, hogy csokolom teljesitettem kiszallok, leallamvizsgazom es kerem a diplomam, hanem vegig kell csinalni.

Ha mielobb dolgozni akarsz BSc majd esetleg levelezon MSc. Az osztatlannak amugy nagyobb a prestige egy minimalisan de kesobb allhatsz munkaba, illetve az utolso feleveidben mar TALAN tudsz 20 orakat vallalni.

En meg mondanam a PTE-t es a DE-t is es kb minden egyetem fel kett sorolva ahol epiteszkepzes van.:D

2021. febr. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Osztatlan mert kellenek a jogosultságok a normális mérnöki bérhez. Alkalmazottként való tervezgetés az amit nem fizet meg az építőipar. Szépen el kell kezdeni végzés után munkahelyen a tapasztalatszerzés és a jogosultságok minél előbbi megszerzése után munka mellett hétvégente el lehet kezdeni a saját tervezgetést vagy kivitelezésben a magán műszaki ellenőrös munkákat. Persze mire beindul ez jópár év szabadidőnek lőttek. Építőiparban az alkalmazotti mérnöki lét nem egy nagy cucc. Minél előbb saját lábra kell állni. Sok alkalmazott rajzolót még csak be sem jelentenek, hanem átnyomnak katás bedolgozóba, hogy még ezen is sporoljanak. Vicc.
2021. febr. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Közepén egy kis kuszaságot okozott az autó korrekt plusz telefon kombináció de remélem, hogy a lényeg érthető!
2021. febr. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek:)
2021. febr. 2. 21:34
 6/8 A kérdező kommentje:
#3, említetted a műszaki ellenőrt. Nem találtam egyértelmű választ az interneten, és úgy tűnt mintha valamennyire érintett lennél az építőiparban így azt szeretném kérdezni, hogy milyen képzés kell ehhez, hogy valaki ellenőrizze ezeket a munkákat?
2021. febr. 2. 21:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Szakirányú végzettség és hozzá passzoló, meghatározott időtartamú szakmai tapasztalat. Ez után persze van pár kisebb formalitás amin át kell esni. Első lépésnek azt kell eldöntened, hogy tervezés vagy kivitelezés érdekel-e. Tervezésnél elég egyértelmű az aláírási jog fogalma, de kivitelezés esetén a műszaki ellenőri illetve felelős műszaki vezetői fogalmaknak érdemes utána nézned.
2021. febr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem már, köszönöm a segítségedet! :)
2021. febr. 2. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!