Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van ennyi rossz tanár?

Miért van ennyi rossz tanár?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyjából mindenkitől ezt hallom, hogy a tanár nem tud normálisan magyarázni, nem érti amit magyaráz, meg önmagában a tananyag sem függ össze a modern világgal. A távoktatás csak kidomborította ezeket a hibákat, de miért ennyire rosszul végzik a munkájukat?

2021. febr. 6. 11:45
1 2
 1/17 Banna97 ***** válasza:
92%

Sajnos vannak olyan tanárok, akiknek abszolút nem való ez a pálya.

Egy példa: Gimiben az angol tanárom tolmácsnak készült nem jött össze neki, így nem maradt más, eljött tanítani.

Utalta a gyerekeket.

Na az ilyen nem való tanárnak szerintem.


Ez egy hivatás, annak kellene választania, aki tényleg át szeretné adni a megszerzett tudását a fiatalabb generációnak, annak, akinek célja, hogy tudást töltsön a fejekbe.

Aki csak azért lett tanár mert nem volt más az olyan is szerintem.



Az hogy online oktatásban ez meg jobban kiütközik az annak is betudható szerintem, hogy a magyar közoktatás nincs megfelelően felkészülve erre. (Tapasztalatból mondom) Sok tanár azt sem tudja, hogyan kell használni ezeket a felületeket, ráadásul online sokkal kevesebb eszköze van szerintem a figyelem felkeltésére.

Úgy szintén a diáknak se leányálom, hogy a gép előtt kell ülnie órákon át.

Az egész online oktatás úgy rossz ahogy van.

2021. febr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%

Apám mindig azt mondta, „aki nem tudja, az tanítja”. És valóban, általában erről van szó. Vagy épp ellenkezőleg, annyira profi benne, szinte autista szinten elmélyült a tárgyban, de képtelen érthetően átadni. Ilyet viszont inkább csak egyetemen tapasztaltam.

Az viszont már nem a tanár hibája, hogy a tananyag elavult. Az a rendszeré.

2021. febr. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Erről a kérdésről oldalakat lehetne írni. De a fő szempontok;


-a gyerekek nagy része neveletlen, a tanárnak is visszapofáznak

-a tanárnak nem megfelelő a fellépése, hogy rendet tudjon tartani, és a nettó 160-ért nem is nagyon fogja törni magát

-az alulfizetettség, és a megbecsülés hiánya miatt motiváltsága sincs, hogy rendesen tartson órát; tart, ahogy tud, vagy ahogy kedve van

-ehhez még hozzájön az is, hogy sok tanár egyáltalán nem tanárnak való, sőt olyan is van, aki még az anyagot sem tudja rendesen, emiatt magyarázni sem tud (itt főként a matekra gondolok; annak idején begyakorolta a lépéseket, de hogy mit miért kell úgy csinálni, azt már nem tudná megmondani).


És ez még csak a jéghegy csúcsa.

2021. febr. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

Abba nem kéne belegondolni, hogy a mai generáció nagy százaléka egy görcs? :D Tudom miről beszélek, mert tavaly végeztem gimiben. Nálunk is ez volt. Akik seggek voltak vagy nem tanultak azok mindig szidták a tanárokat. Érdekes módon, ha egyszer egyszer odafigyeltek órán akkor megragadt bennük valami. Plusz nálunk nagyon segítőkészek voltak a tanárok. Bármikor odamehettél bárkihez és valóban emberségesen bántak veled. (És érdekes módon ha valaki sggfejként bánt az egyik tanárunkkal, de el akart menni óráról vagy valami a tanár beleegyezett és nem gcizett vele.)

Szegény tanárok helyébe is bele lehet képzelni magunkat. Ők nem unják pl hogy húsz éve ua tanítják? Meg az osztály 70%-a a telefont nyomkodja mert arra nem képes, hogy 45percig mellőzze az online életét?

Vagy azt hogy online órán a 27 emberből 10-en vannak jelen? Pedig szerintem senkinek nincs bokros teendője otthon:)

2021. febr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Szerintem az a tanár hibája, ha nem tudja megfogni a diákok figyelmét. Érdekes, 3 diplomám van mérnöki irányban, mégis, egyetemen nem találkoztam rossz oktatókkal, de általános-közép iskolákban 70% alkalmatlan.
2021. febr. 6. 12:01
 6/17 anonim ***** válasza:
41%
(4es válaszoló vagyok)Nálunk aztán angol tanár megfogta. Telefon ki az asztalra. Nem volt letörölve a tábla 1-es. Hiányzott egy feladatod 1-es... és még folytathatnám :D Utálták a többiek. Én szerettem mert normálisan lehetett tanulni. Plusz poén annyira szigorú volt, hogy kb mindenkit buktatott angolból, érettségin pedig ezek a jómadarak összekapartak egy kettest.
2021. febr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
És mennyire tudott tanítani?
2021. febr. 6. 12:09
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
Leendő tanárokat tanítok (egyetemen) és tipikusan gyenge az alapanyag. Nagyon kevés az igazán elhivatott tanár. A "mi időnkben" (80-as, 90-es években) ez még másképp volt. Sajnos ma abból főzünk, amink van. Sok tehetség inkább elmegy műszaki menedzsernek meg nemzetközi kapcsolatokra a jobb fizetés reményében.
2021. febr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Amiért sok rossz vasutas, hivatalnok, kalapos, orvos, színész, gépkocsivezető, ... van.
2021. febr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

"Érdekes, 3 diplomám van mérnöki irányban, mégis, egyetemen nem találkoztam rossz oktatókkal"

Hát ez vagy baromi nagy ferdítés vagy te egy csoda vagy. Érdekses hogy a marksmyprofessoron minden egyetem tele van 1-2-3 pontos tanárokkal, akiket szidnak. Ha nem is 80%-a ilyen a tanároknak de mondjuk 20-30%-a ilyen...


Amúgy nem tudnak tanítani... Lássunk be pár dolgot.

A tanár kezében nincs fegyver. Ha nem egy jobb iskolában tanít akkor ott az igazgató kb örül ha diák van, tehát a legrosszabbat se csapják ki. Ezzel visszafogja őt és a többieket is. Ahelyett pedig, hogy 10 óra alatt eljutnának oda, hogy a tanultakból egy izgalmas feladatot oldjanak meg (mert ne legyen kétsége senkinek azért unalmas az leoktatni hogy He is a boy, vagy 2^3*2^2=2^5) ahelyett a basic hülyeségekkel kell foglalkozni tovább mint kellene.


Ott van az, hogy 160 ezerért nem akarnak tanítani, ami egyrészt jogos is mert ez kinek lenne az álma? De ha még a pénzzel ki is békülne, azzal hogy telibe szarja a legtöbb gyerek azt már kevés ember nyeli be.

Idősek mesélnek arról, hogy olyan pofont osztott le a tanár ha nem tudott viselkedni, hogy még a padtárs is kapott belőle. Nem azt mondom, hogy ezt vissza kell hozni, de ha nem tud viselkedni az órán kiraknák a suliból, elvennék a családit a szülőktől amíg nem jár iskolába a gyerek és csak a kövi évben iratkozhatna be máshova, azért nagyobb rend lenne...


Az pedig igazából a 3. pont, hogy sokan tanárnak már csak a könnyű diploma miatt mennek. Mivel ott nem húzzák meg legalább a felét, így kap egy könnyű diplomát, amivel már diplomásként jelentkezhet akárhova és mégis csak jobb mint érettségivel. Ha pedig ez nem válik be, akkor elkezd tanítani azzal a nagy teljesítménnyel amivel amúgy is tanár akart lenni.

2021. febr. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!