Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi vizsga tényleg olyan...

Egyetemi vizsga tényleg olyan nehézségű mint egy középsz. érettségi vizsga?

Figyelt kérdés

2021. febr. 6. 22:24
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Általában nehezebb.
2021. febr. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
91%
Attól is függ milyen tantárgy. Van ami jóval nehezebb de lehet olyan is ami 10 perc "tanulás" után is max pontos lesz.
2021. febr. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
96%
Van, ahova csak bemész, megírod, és kimész, minimális tanulással, és van, amire eltanulod a testi és lelki egészségedet is.
2021. febr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok mit tanultok.
2021. febr. 6. 22:42
 5/34 anonim ***** válasza:
94%

Én gépészmérnöknek tanultam, most végeztem.

Volt vizsgám, amire nulla készüléssel mentem be, bőven elég volt, ami az előadásokon rám ragadt, és olyan is, ahol köztudottan lehetett puskázni, sima ügy volt. Félévenként kb 2 tárgy volt ilyen. Emellett 3-4 olyan tárgy, amire átlagos tanulás elég volt, ezek kb a középszintű érettségivel hasonló nehézségűek voltak.

És ezen kívül 2-3 olyan tárgy, ahol a kettesért vért izzadtunk. Az jóval keményebb volt, mint az érettségi. Értsd: analízis 2-n például 158 főből 60 ment át, a többi bukott. De mondhatnám a mechanika 2-t is, ahol az első 8 órából konkrétan egyetlen szót sem értettem.

2021. febr. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
13%

Nem nehezebb. Érettségin 4 éves anyagot kell, Egyetemen 12 hetes anyagot. A szóbeli vizsgákon is ugyanúgy ki vannak adva a szóbeli tételek.. (emelt érettségin csak témakörök ...). Szóval az érettségi nehezebb....


Ami nehezebb az érettséginél: Záróvizsga. :)

2021. febr. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
95%

Debreceni egyetem matematika szákán végeztem. Az analízis vizsgáimon vért izzadtam. Jóval nehezebb volt mint az érettségi.

Az emelt érettségin 49% már négyes, míg az egyetemen engem megbuktattak ezzel az eredménnyel. A középszinten ha hibás eredménnyel jól számolsz akkor kapsz pontot, na egy egyetemi vizsgán ez nem így van.

Hidd el, az első egyetemi vizsgaidőszakod után már te is azon a véleménnyel leszel, hogy az érettségi középszinten egy vicc.

2021. febr. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 6-os, az érettségi “4 éves” anyagának jelentős részét felső tagozatban már tanultad 4 évig, főleg pl magyar, történelem, esetleg idegen nyelv terén is. Ha normális jegyeid voltak, középiskolában ezekhez csak hozzá kell tanulni középszinten. Ok, a matek mondjuk kivétel, de ott meg típusfeladatok vannak, évekre visszamenőleg tudsz szemezgetni a feladatsorokból, míg az egyetemi vizsgán jóformán azt rakhat eléd az oktató, amit akar. Ja és nem 25% az elégséges, hanem általában 50 (olyan meg pláne nincs matekvizsgákon, hogy 12%-tól kitapossák belőled szóbelivel, hogy átmenj). Azt már meg sem említem, hogy baromira nem egyforma a megtanulandó anyag mennyisége sem, az általad lenézett 12 hetes periódus sokszor többet vonultat fel, mint a teljes 4 éves érettségi anyag. Ennyit erről. Persze most a normális egyetemi szakokról beszélek, ahol követelnek is, nem azokról, ahol pénzért mész át bármilyen vizsgán.
2021. febr. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
93%

Kedves hatost megnézném egy kalkulus vizsgán XD


Érettségi tanulás nélkül hozható átlag 3-ra. Ha egyetemen nem tanulsz akkor szimplán megbuksz és pont le fogja mindenki szarni. Persze az utolsó mondatom nagyban függ szakoktól. Vannak BTKs ismerőseim és van olyan, akinek 1 vizsgája sincs és a vizsgaidőszak neki csak egy szünet:))

A többiek akik valami infón,matekon,mérnökin,orvosin stb szakon vannak azok meg szét szopkodják a fa*ukat.

2021. febr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
14%

9: analízis 1 : 5, analízis 2 : 4, analízis 3 : 4, szma1 : 5, szma2 : 4



.....


Diploma minősítés: jeles


De oké nézz meg.

2021. febr. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!