Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha szakgimnáziumban vagyok,...

Ha szakgimnáziumban vagyok, és németből is, meg angolból is érettségizek, akkor az egyik betudható a választható tantárgynak?

Figyelt kérdés
Szakmából nem vagyok túl jó. Arra gondoltam, hogyha véletlen megbuknék, akkor ezekkel együtt így meglehet a teljes érettségim? Vagy ha infóból érettségiznék? Az természetesen nem baj, ha még utána kell csinálni pár dolgot, hogy érvényes legyen, de sikerülhet így?

2021. febr. 7. 10:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szakgimiben kötelező érettségizned szakmai tantárgyból.
2021. febr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első teljesen jól mondja, de tegyük hozzá, hogy ha megszerzel még egy érettségit mondjuk németből vagy infóból, azaz hat tárgyból érettségizel, és a szakmai ágazati tárgyból megbuksz, akkor az öt érvényes tárgyaddal jelentkezhetsz őszi érettségire egy gimnáziumba, ahol már vizsga nélkül kiállítanak neked egy gimnáziumi érettségi bizonyítványt. Csak éppen akkor nem lesz szakmád, és időt vesztettél.

Azért jó előre letenni a hatodik tárgyat, mert így nem kell fizetni.

2021. febr. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!