Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kereskedelem és marketing/nemz...

Kereskedelem és marketing/nemzetközi gazdálkodás/gazdálkodás és menedzsment. Melyik szak érné meg a legjobban?

Figyelt kérdés
Hamarosan leadom az egyetemi jelentkezésem, de egy kicsit elbizonytalanodtam, hogy mégis melyik iskolát, illetve szakot kéne előtérbe helyezni. Ami érdekel: kereskedelem és marketing, nemzetközi gazdálkodás és a gazdálkodás és menedzsment. A Corvinus és az Elte-GTI kara között vacillálok. Tudom, hogy utóbbi egy viszonylag új kar, a BCE diplomával meg valószínűleg hamarabb állást találsz, viszont valamiért az ELTE egy kicsit szimpatikusabb. Melyik szak érné meg a legjobban? Nincs konkrét tervem, hogy "már pedig én ez és ez akarok lenni a jövőben", a matek viszonylag jól megy és tudom, hogy mindhárom szak elvégzése közgazdász diplomát ad. Melyiket válasszam? Esetleg más egyetemben is gondolkozzak?

2021. febr. 9. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Puszta kíváncsiságból, milyen okok tartod az ELTE-t szimpatikusnak?


Én a nemzetközi gazdálkodást tartom a legjobbnak, mivel az a legmatekosabb a föntiek közül, én is azt végeztem .

2021. febr. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Például gondolok itt olyanra, hogy tetszőleges nyelven (angol v magyar) lehet felvenni bizonyos tárgyakat. Emellett a BCE ösztöndíjas rendszere egy kicsit idegennek hat.


Érdekes, például a BCE-n direkt hangsúlyozták, hogy a nemzetközi gazdálkodás nem is annyira matekos mint a gazdmen. Ebből kifolyólag pedig bátran ajánlják olyannak is, aki nem penge matekból.

2021. febr. 9. 17:35
 3/3 anonim ***** válasza:

"Érdekes, például a BCE-n direkt hangsúlyozták, hogy a nemzetközi gazdálkodás nem is annyira matekos mint a gazdmen."


Mi a fene, ennek utánanézek, ez tényleg most nagyon meglep.


Ha az a matekosabb, akkor gazdmen.

2021. febr. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!