Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogos ilyen dolgozatot íratni...

Jogos ilyen dolgozatot íratni ilyen nehéz feltételekkel?

Figyelt kérdés

Tanárunk online oktatás óta a Redmentát használja dolgozatírásra. Összeállítja a kérdéseket bele felteszi, adott időben kezdhetem csak el a kitöltést, nem nyithatom meg előtte, csak a megadott idő között lehet kitölteni.

Tegnap feladott egy olyat amiben volt 20 kérdés. A tananyagot füzetből tanulhattuk meg. Voltak igaz-hamis kérdések válasz jelölősek, párosítások, sorrendbe állítás, a végén egy kis kifejtős. Összesen 71 pontot lehetett összegyűjteni.

Az egészre mindössze 18 PERCET adott. A legnagyobb bajom ez volt, hogy szerintem irreálisan kevés időt adott rá. Arról nem is beszélve, hogy akkor olyan időpontba volt, hogy előtte gyakorlatra kellett menni, meg utána iskolába korrepetáló órára. Tök siettem haza (esett az eső meg is áztam rendesen), hogy el tudjam kezdeni időben, mert ugye a kezdés ideje is le volt redukálva 5 percre 13:40 és 45 között. Ha valamit bejelölök az igaz-hamisnál véletlenül rosszul nem lehet kijavítani. A legjobb, hogy rossz válaszokért levonja szépen a pontokat. Dolgozat közben éreztem, hogy ez nem lesz jó. Le is telt hamar a 18 perc már nem tudom folytatni pedig lett még volna mit. Másnap látom a Krétát ott virít egy 1-es. Fogtam a fejem nem értettem. Megnéztem a kijavított dolgozatot 39%-ot értem el. És beírja persze a jegyet, nem írat javítót, most 2.0-ra állok ezzel, ha még egy 1-est benyelek bukásra fogok állni, mert szigorúan osztályoz 2 egész alatt bukás van. Alig vannak jegyek félévben is volt kb. 3. Ezt 3-asra felhozni szerintem (matematikailag is) esélytelen.

Reális ilyen módon dolgozatot íratni? Miért kell ennyire megnehezíteni a (számomra különben sem könnyű) dolgozatot? És miért kell ilyen szigorúan osztályozni, hogy 50%-tól 2-es?

Értelmes válaszokat kérek, aki azzal jön, hogy hülye vagyok, miért nem tanultam meg, hogy a tanárnak vannak jogai és simán megteheti az kíméljen meg a válaszától.



#idő #elvárás #dolgozatírás #online dolgozat #szigorú osztályzás #nem sok jegy
2021. febr. 10. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is több tanár irat Redmentán, van, aki elfogad reklamációt, van, aki nem. Próbáljatok meg beszélni vele, ha másoknak is ilyen rossz lett, mert ez nem állapot. Egy próbát megérhet...Vagy szóljatok az ofőnek. De ha tényleg olyan gyerek, aki tanul, nem tudja megoldani az adott idő alatt, akkor ez így nincs rendben.
2021. febr. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
98%

Az a 18 perc tényleg nagyon kevésnek hangzik, főleg, ha még egy kis kifejtős is volt benne, abban meg biztos vagyok, hogy még anélkül is kevés lett volna, nem mindig tudod rávágni mindenre a választ, még ha tanultál is... Gondolom nem is lett mindenkinek túl fényes ez.

Az időpont is borzalmas volt, hogy így gyakorlat meg korrep után volt, meg még haza is kell jutni, ezt nem lehet vele megbeszélni, hogy ilyen ne legyen? Nálunk például kommunikálnak egymással és velünk is, rákérdeznek 5x, hogy jó-e az időpont, de ha véletlenül valami közbejön last minute, akkor is rugalmasak. Azt mondjuk nem értem, hogy hogy nem lehet kijavítani, ha rosszra nyomsz, mi is redmentát használunk, mi ki tudjuk.

Viszont az, hogy 2,0-tól kettes, az egyáltalán nem szigorú, rengeteg helyen így van, és van is értelme, hogy legalább ennyit össze tudjon hozni valaki a félév/év során. Azzal lehet vitatkozni, hogy az 50% dolgozatoknál szigorú-e, mert alapvetően nem, de ilyen kevés idővel ilyen sok kérdéssel szerintem az, de erre a kérdésre a válasz annyi, hogy azért, mert tantermi oktatásban is így csinálná, nálunk is így van. Lehet vele beszélni, aztán vagy enyhít, vagy nem, sajna ez ilyen. Javítót egyébként sajnos vagy nem sajnos nem köteles íratni, az csak jófejségen szokott múlni.

Tehát így összességében azt mondanám, hogy gëciség volt így megíratni ezt, de legközelebb, ha olyan kérdést teszel fel, hogy jogos-e, akkor ne írd oda, hogy olyan válaszokat nem vársz, hogy vannak jogai és simán megteheti.

2021. febr. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
39%
Látni kellene a feladatsort és azt is, hogy a kifejtős pl. mekkora terjedelmű lehetett. A megadott idő ennek függvényében lehet elég is akár.
2021. febr. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
0%
Egyetemen 15 perc van 45 kérdésre, és senki sem sír...
2021. ápr. 2. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!