Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szakot válasszak? (SOS)

Milyen szakot válasszak? (SOS)

Figyelt kérdés

Pszichológiát jelöltem elsőnek, de nagyon magas a ponthatár, így nem hiszem, hogy bekerülök.

Mindenképpen valami pszichológiához, esetleg orvosihoz hasonló szak érdekelne még, ahol emberekkel foglalkozhatok személyesen, nem laborban kell dolgoznom.

Biológiából és angolból fogok emeltezni, így az orvosi/fogorvosi/gyógyszerészeti is kiesik az emelt kémia érettségi hiánya miatt.

Milyen szakot tudnátok javasolni, ahol egészségüggyel vagy pszichológiával foglalkozhatok, megbecsült szak, és azért a fizetés sem rossz?

420 körül saccolnám a pontomat.



2021. febr. 12. 17:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyógytornász, dietetikus, mentálhigiénés?
2021. febr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Védőnő,mentőtiszt, orvosi diagnosztikai analitikus, dentálhigiénikus, szülésznő(a pontos tárgyi követelményeiket nem tudom, de tudtommal nem kell hozzájuk az emelt kémia)
2021. febr. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyógypedagógia esetleg? Főleg akkor, ha mondjuk szívesen foglalkoznál gyerekekkel is.

Amúgy ne add fel teljesen a pszichológiát, Szombathelyen tavaly például elég alacsony volt a ponthatár, mivel ott akkor indult a képzés. Semmit nem tudok mondjuk róla, úgyhogy nem akarlak rábeszélni vagy valami, de ha tényleg ez a cél, akkor én megjelölném azért.

2021. febr. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem is a gyógypedagógia még közel áll hozzá. Esetleg gyermekorvos? Ott tuti emberek között leszel egész nap
2021. febr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Banna97 ***** válasza:
100%

Gyógypedagógiát ajánlanám én is.

Mehetsz védőnői,logopédus irányba.

Gyógytornász is egészen jó szerintem.

2021. febr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%

Ha nem tudod mit tanulj, miért tanulnál valamit random?

Az EVS- 2-12 hónapos fizetett önkéntességre tudsz menni

2021. febr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
És utána, ha tisztábban látsz, jelentkezel valahova vagy szerzel még pontot a pszichológiához
2021. febr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
A vidékieket is jelölted? Mert azért Szombathely és Pécs meglehet ennyi ponttal. Az egészségügynél a "fizetés sem rossz" mondatod miatt nem lehet nagyon semmit ajánlani, max gyógypedagógia, gyógytornász, ha nem állami helyen dolgozol. Amúgy sokan szoktál pszichológia után a szociológiát írni, Károlin van szociálpszichológia specializáció azt hiszem. Vagy jövőre újra érettségizel és szerzel még pontokat.
2021. febr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

(Harmadik vagyok.)

Nyolcas: abszolút nem kötekedni akarok, de a szociológia és a szociálpszichológia elég különböző dolgok. Szociálpszichológia specializáció több egyetemen is van pszichológia mesterképzésen. A szociológia teljesen más képzés, és nem akkora az átfedés köztük, mint a neve alapján gondolná az ember.

2021. febr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van, de mégis több ismerősünk is így jelölte be. Csak arra akartam rámutatni, hogy sokan jelölik a pszichológia után valami miatt a szociológiát. De lehet, hogy csak véletlen ismerek több ilyet. Meg kell nézni a mintatanterveket és az alapján dönteni.

Van aki mentőtisztet javasol neki még védőnő, pedig írta, hogy viszonylag jól keresőt szeretne, szóval.

Én csak próbálok más irányt is mutatni. Pl. HR is lehet egy terv.

Amúgy ez a Károli szociológia alapképzés felvi leírásában van, tehát szociológia szakon belül:

Választható specializációk: big data elemzés; projektmenedzsment; szociálpszichológia; társadalmi problémák kezelése.

2021. febr. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!