Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE keleti nyelvek és kultúrá...

ELTE keleti nyelvek és kultúrák török szak vagy SZTE keleti nyelvek és kultúrák altajisztika? Melyiket ajánljátok és miért?

Figyelt kérdés
(Nem elsőnek jelölném inkább biztonsági szaknak!)

2021. febr. 13. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ELTE-n vagyok nyelvszakos (nem törökös), viszont van fogalmam a tantárgyakról és magáról a szakról is.

Kezdem a közösséggel, nincsenek túl sokan, viszont éppen ezért nagyon családias a légkör és a tanároknak van ideje így mindenkinek az egyéni fejlődését megfigyelni, segíteni, etc.

Az oktatásról annyit, hogy mivel nyelvi és kulturális tematikájú a szak a török nyelvfejlesztéseken kívül (amikből van egy jó pár főleg az első két félévben tekintve, hogy nem elvárás a nyelvtudás a szakra jelentkezésnél), vannak történelmi, irodalmi, nyelvészeti és vallástudományi tárgyak is (itt leginkább összehasonlító vallástudományra és iszlám vallásba való bevezető órákra kell gondolni). Szerintem aki tipikus "bölcsész alkat" nagyon élvezheti a szakot (mint az összes többi nyelvszak esetében), és garantált a magas szintű nyelvtudás az anyanyelvi lektoroknak köszönhetően. Szükséges tanulni még az alapszakon egy másik keleti nyelvet is (azt hiszem a törökösöknek arab és perzsa közül kell választania), viszont nem mondanám azt, hogy ez hátrány (minél több nyelv annál jobb), de nyilvánvalóan nehezítő tényező. Ezen felül vannak az oszmán török nyelvbe is bevezető órák.

Röviden ennyi, ha részletesebben kíváncsi vagy ajánlom, hogy keresd fel az ELTE BTK honlapját, azon belül az oktatás alatt az alapszakok tanegységlistái közül ki tudod keresni a törököt és részletesebben láthatod, hogy milyen tantárgyaik vannak.

UI.: Ha jól tudom (de ebben nem vagyok biztos) van már szaknyelv is törökösöknek és azt hiszem fordítás is (melyek szintén pozitívumok lehetnek az elhelyezkedésben egyetem után).

2021. febr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez az utolsó válasz jól jött köszi!
2021. okt. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm én is :D
2021. okt. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!