Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matek vagy Fizika fakultációra...

Matek vagy Fizika fakultációra menjek?

Figyelt kérdés

Csillagászattal szeretnék foglalni, a B út pedig a gépészmérnök/villamosmérnöki szak.

Mindkettőből 5ös vagyok, és szeretem, de fizikát sokkal jobban.



2021. febr. 16. 11:23
A kérdező szavazást indított:
Matek
Fizika
30 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Legjobb lenne mindkettőre bejárni.
2021. febr. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek pontosan igaza van, nem kell mindkettőből emelt érettségizned, de mind a csillagászathoz, mind a gépész-/villamosmérnökihez elengedhetetlen a faktos matek és fizika (még ha fel is vesznek nélküle, nagyon sokat segít a tanulásban ha nem 0-ról indulsz) (BME gépészkari tapasztalat, 3 félév matekom van, 2 vizsgával és egy szigorlattal belőle).


Ezek mellett, a te sulidban nem kötelező a min. 2 fakt? Nálam az volt, és sokan voltak, akik matek-fizikán fakultációkon voltak, sőt voltak akik emellett a kettő mellett biológia fakton is voltak.ű


Ráadásul, ha mindkettőből 5-ös vagy, akkor papíron nem szabadna, hogy komoly problémád legyen bármelyikkel is. A matekot nem kell szeretned, de az fontos eszköz és nélküle nem fogsz tudni a fizikával haladni.

2021. febr. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Emelt matek (határérték,deriválás,integrálás) egyértelműen megkönnyíti az első 1-2 féléved, mind matekból, mind fizikából. A gimiben VAN IDŐD ezek (szemléletes) megértésére, egyetemen sok új dolog lesz, nem az alapokkal kéne szenvedned, ha jót akarsz magadnak. :)
2021. febr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindkettőt ajánlom. Én csak kémiás vagyok, de egy matek fakt nagyon jól jött volna a vegyészmérnökihez.
2021. febr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen kell mindkettő.
2021. febr. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, és emelt fizika követelmény a fizika szakra(ami után lehet csillagásznak menni), a matek fakton tanultak pedig "csak" nagyon fontosak.
2021. febr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fizikán vagyok, és sokkal inkább matek ismeretekkel kell idejönni mint fizikaismeretekkel. A középsulis fizika sokkal másabb, mint az eyetemen, és emiatt is az egész az alapokról 0-ról van oktatva. Ellenben nagyon fontos a matek tudás már az első félévtől kezdve.
2021. jún. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én már fizika faktra jelentkeztem :( de szeptemberben ismét lehet jelentkezni, felveszem akkor a matekot is, csak kérdés hogy bírni fogom-e.. Amúgy köszönöm a válaszokat.
2021. jún. 18. 19:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Hajrá
2021. jún. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!