Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire térnek el ugyanazokon...

Mennyire térnek el ugyanazokon a szakokon a tárgyak nehézségei más egyetemeknél?

Figyelt kérdés
Például mondjuk a BME GTK-n a matek mondjuk egy könnyebbnek tartott egyetem ugyanazon szakához képest. Tényleg sokkal könnyebb mondjuk a BGE matekja?

2021. febr. 17. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Ültem bme-s, oe-s és szte-s órán is ugyanabból a tárgyból. Egyáltalán nem éreztem különbséget.


Az elit helyek szeretik azzal áltatni magukat, hogy ők nehezebbek (ergo színvonalasabbak, ami egyébként nem igaz feltétlenül), de a valóságban nincs érezhető különbség. Persze minden intézmény más profilra élezi ki magát, így vannak tárgyak, amik hangsúlyosabbak a szakmaiak közül, mindenhol más. De nem akkora a különbség, mint ahogy próbálják bedumálni a hallgatóknak. Főleg, hogy sok tanár több intézményben is tanít....

2021. febr. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Ja, pár helyen azért mehet könnyebben egy tárgy, mert következetesebben tanítják és következetesen építik fel a tantervet. Sok helyen amit bebsznak második félévre, az máshol negyedik félév, okkal
2021. febr. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az sem mindegy, milyen jellegű a számonkérés. Nyilván egy karikázós teszt meg egy 80 tételes szóbeli vizsga között nagy különbségek vannak nehézségben.
2021. febr. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem a tárgy oktatásának minőségében van különbség, hanem abban, hogy korrekten követelnek vagy szőrszálhasogatva szarrá szopatnak. Úgy gondolom, akit érdekel a téma, az mindenhol megkapja a szükséges infókat ahhoz, hogy elmélyedjen a témában. Más kérdés, hogy van, ahol rúgdossák az embereket és van, ahol nem.
2021. febr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!