Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme volt az emelt...

Mi értelme volt az emelt érettségi bevezetésének a levelező szakon, mert tavaly 20ezerrel csökkent a felsőoktatási jelentkezők száma és jellemzően ezeken a levelező képzéseken ?

Figyelt kérdés
Ugye általában levelezőre azok jelentkeznek, akik dolgoznak és több, mint valószínű, hogy már nem most érettségiztek. A többségük eleve költségesre megy és nem államira. Miért kellett ezt levelező illetve költséges szakon bevezetni?

2021. febr. 18. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Az egyetemre bejutás feltétele az emelt. A levelező csak egy munkarend.
2021. febr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De mi értelme volt bevezetni olyanokra, akik ezer éve más rendszerben érettségiztek? Semmi.
2021. febr. 18. 11:37
 3/10 A kérdező kommentje:
Erre senki nem tud választ adni. És arra sem, hogy mi szükség rá egy költségtérítéses szakon, ahol úgyis fizetned kell az oktatásért. Az emelt szintnek inkább a mz állami szakokon lenne értelme, ott is főleg a nappalin, nem a levelezőt legfőképpen érintő - -gyakorlatilag felnőtt - képzésben.
2021. febr. 18. 11:40
 4/10 anonim ***** válasza:
Néha a félkaromat adnám, ha újból emeltezhetnék, az egyetem keményebb, már az osztályozást figyelembe véve is. 2 db 45%-os emeltet kicsi erőfeszítéssel el lehet érni, persze függ, hogy milyen emelt. Értelme mondjuk tényleg nem sok van, s értem, hogy mit akarsz mondani, mert nem ezen múlik, bár, minden rosszban van valami jó, legalább az 1. emeltért is jár az 50 plusz pont, ha a 45%-ot eléred, eredetileg csak a 2. emeltért járt volna, a nyelvvizsgáról nem beszélve. Kicsit lehúzás szaga is van, amúgy. De tényleg nem kell parázni az emelt érettségiktől, gondolj bele, hogy a duplázásnál így is kellett 2 70%-os középszintű érettségi,ami kb 2 emelt 45%-al egyenértékű. Én töriből, föciből mentem.
2021. febr. 20. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért a levelezőkön lett kevesebb a létszám mert oda általában olyanok mennek akik már dolgoznak, van szakmájuk, érettségijük és mivel anno nem volt kötelező az emelt érettségi ezért nem is csináltak és most nekik is kéne. Én is ebben a szituációban vagyok, van nyelvvizsgám, érettségim, technikusim de anno nem igazán volt lehetőségem tovább tanulni, most pedig kéne egy emelt érettségi. Gépészmérnökire szeretnék menni és gépésztechnikus vagyok (78%-os záróvizsgával) és most újra kell érettségiznem valamiből emelt szinten mivel a technikusimat nem számolják be százalékarányosan, pedig az sokkal nehezebb volt mint egy emelt gépész írásbeli... Vicc az egész, nyilván arra mennek hogy a gyárakban több legyen a robot... :) Ez az egész úgy lett volna oké ha meghatározzák azt hogy bizonyos évfolyamoktól kell emelt érettségi a bejutáshoz. :D
2021. máj. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5. ! a gépésztechnikus 54-55-ős kódú szakma?
2021. máj. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, ami sajnos középszintű érettséginek számolható be elvileg. Legalábbis én így értelmezem az alábbi link alatti írást: [link]
2021. máj. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5 és7. Pontosan leírnád az elvégzett szakképesítés kódját és hogy mikor végeztél?
2021. máj. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54-521-03, gépgyártástechnológiai technikus és 2015-ben végeztem :) Király lenne mert az elv alapján nekem "jó" minősítés van a papíromban és az 4x80pont + a nyelvvizsga, így tuti bekerülnék oda ahova szeretnék. Sajnos a linkben viszont azt írják hogy kell az emelt így is, amihez megmondom őszintén sok kedvem nincs, mivel már 27 vagyok és szerintem ez a papír tovább mutat egy emelt érettségin... :)
2021. máj. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

nyilván azoknak a száma is évről évre csökken, akik "ezer éve érettségiztek"


egyébként emelt szintű matek vagy fizika nélkül bármelyik mérnöki szak kínkeserves lesz

egyáltalán nem olyan, mint egy technológus képzés

talán ismerős a szakmai része egy kicsit, de egyetemen már nem fogadják el a móricka módszereket, hogy számold ki a háromszög területét, és akkor megvan a hajlítónyomaték, hanem igenis tessék integrálni a nyíróerőket

integrálni meg az fog tudni, aki az amúgy statikával párhuzamosan futó analízist érti

2022. jan. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!