Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igazságügyi igazgatás szak...

Igazságügyi igazgatás szak után a jogi képzést meg lehet csinálni 4 év alatt?

Figyelt kérdés
Néztem a mintaterveket, igig szak után 4évre rövidül a jogász képzés ideje. Van itt olyan, aki meg tudta csinálni 4 év alatt? Egyszerre van a római jog és a polgári jog, nem túl húzós ez így együtt? Sokan szoktak csúszni emiatt? (Pázmányt néztem elsősorban)

2021. febr. 20. 00:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha vannak már a jogról (és az egyetemről en bloc) ismereteid, akkor könnyebben elvégzed a rómát, mint egy frissen érettségizett gimnazista. A polgári jog a római jogon alapszik, kölcsönösen segíthet is az egyik tárgy a másik megértésében. Római jogból első félévben történeti részt, személyi jogot, eljárásjogot és dologi jogot fogtok tanulni, míg polgári jogból a ptk. könyveiről való alalismereteket, személyi jogot és történeti ismereteket (ahol nem baj, ha közben párhuzamosan tanulod a rómát).
2021. febr. 20. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A Pázmányon az a fontos rómából, hogy az előadásanyagot tanuld meg oda-vissza, és csak másodsorban a könyvet. Van belőle megajánlottra is lehetőség félév végén, ahol tapasztalatom szerint minden az előadáson leadottakra épült, a jogesetek is. Ha nincs meg a megajánlott, akkor meg választhatsz a szóbeli és írásbeli vizsga közül, ami szintén könnyítés. (én EJ írásbelijén voltam és a közhiedelemmel ellentétben teljesen korrekt volt, csak azt kérte számon amit leadott + a saját jegyzetét). Szóval a róma messze nem olyan nehéz a PPKE-n mint azt állítják, csak tudni kell, mit érdemes nagyon megtanulni.

A polgár1-nél megintcsak van lehetőség megajánlottra, bár azt már jóval nehezebb megszerezni. A vizsga szóbeli de nem olyan vészes, lényeg hogy a Ptk-t jól megtanuld (ahogy az összes majdani pj vizsgára is). Az aláírás megszerzésének nehézsége attól függ, kinél vagy gyakorlaton, de fontos hogy szorgalmi időszakban is forgasd a Ptk-t, különben nagyon nehéz lesz felkészülni a vizsgára.

Összességében szerintem hozható egymás mellett a két vizsga, csak tanulj folyamatosan egész szorgalmi időszakban.

2021. febr. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!