Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt érettségi miatt tényleg...

Emelt érettségi miatt tényleg jogos az aggodalom?

Figyelt kérdés
Ugyebár kötelező követelmény az egyetemi bejutáshoz egy emelt érettségi megléte, eddig is kellett 2db 70%-os középszintű érettségi, ha van egy jobb közepe, meg egy 45%-os emeltje az embernek, akkor is bejuthat egy szakra. Állítólag egy 45%-os emelt kb. egy 70-75%-os középszintű érettségivel egyenértékű. Ezt tanárok mondják. Akkor tulajdonképpen mi változott lényegében? Emelt földrajzom van, én még könnyebbnek is éreztem a középszintnél. Nem akarok senkit megbántani, de tényleg ez a világvége?
2021. febr. 20. 02:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Elfelejted, hogy a ponthatárokat a hallgatói felvételi pontok határozzák meg és elhiheted, hogy ha ez a minimum ahhoz, hogy bekerülj, a ponthatár jóval efölött lesz.


Amúgy engem nem zavar, már nem vagyok érintett és mikor az voltam, akkor is tettem emeltet anélkül, hogy kellett volna, meg nem is gondolom, hogy minden gyengeképességűnek egyetemre kell járnia. De azért azt hinni, hogy ennyi elég a bejutáshoz, elég naiv dolog.

2021. febr. 20. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy a hallgatói minimum pontszám határozza meg egy szak ponthatárát, ha a keretlétszám mondjuk 30, akkor a 30. legrosszabb ponthatára lesz a szak ponthatára, igen előfordulhat, hogy annak a 30.-nak 290 pontja lesz, s a 31. a 285-el már nem jut be, de a statisztikákat figyelembe véve rengeteg olyan szak van, ahol maradt 280 a ponthatár. Szerintem ez nem naivitás, tény, hogy lehetnek olyan szakok, ahol amúgy is túljelentkezés van, hogy nem jut be az illető, de rengeteg más szak is van, ahova lehet, hogy könnyebb azáltal, hogy tett egy emelt érettségit, így a ponthatár is lehet változatlan, vagy alacsonyabb lesz.
2021. febr. 20. 03:24
 3/11 A kérdező kommentje:
Bár tény és való, nem ez dönti el, hogy az ember képes lesz-e az egyetemet elvégezni, vagy sem. Ezzel egyetértek.
2021. febr. 20. 03:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A jobb egyetemeken támogatnák, hogy kettő emelt legyen kötelező (teljesen jogosan) csak akkor az ilyen nyíregyházi meg hasonló gyűjtők lehúzhatnák a rolót, mivel a felvételi eljárás egységesített, tehát akkor azokba is kellene a kettő emelt.

Sajnos a középszint nagyon gyenge, tényleg csak annak jó, aki utána nem akar egyetemre menni.

2021. febr. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Teljesen világos. Erre próbáltam utalni, hiszen eddig is kellett 2db jobb érettségi a bekerüléshez, a komolyabb szakokon meg eddig is elvárás volt az emelt. S egy 45% emelt kb 70-75% középpel lehet egálba. Tehát, ha így nézzük lényegében sok minden nem változott, a plusz 50 pont meg ugyanúgy jár. Nem pártolom, s nem is ellenzem ezt a lépést, de én nem érzem azt, hogy ebbe tönkre kéne menni. Az eredeti nyelvvizsgás verziót viszont teljes mértékben elleneztem volna.
2021. febr. 20. 06:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akinek annyi a tudása, hogy a közepet 70-75%-ra írja, az ugyanazzal a tudással nem tud 45%-os emeletet írni. Ez teljesen biztos!
2021. febr. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jogos, lehetnek ilyen tantárgyak, bár én 75%-os földrajz közép után mentem több év múlva emeltezni, 60% lett. Én nem tudom melyik egyetem akarna 2 emeltet, a term.tud. szakokon tavaly a szaknak megfelelő tárgy volt az emelt követelmény, most meg mindegy, miből tesz emeltet az ember, bármelyik term.tud tárgy lehet, vagy akár a töri is.
2021. febr. 20. 08:07
 8/11 anonim ***** válasza:

"Állítólag egy 45%-os emelt kb. egy 70-75%-os középszintű érettségivel egyenértékű."


Egy 45%-os emelt érettségi egy 45+50=95%-os középszintű érettséginek felel meg (feltéve, hogy nem duplázod a pontokat).

2021. febr. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tény, más, ha számokat nézzük. De aki egy 70-75%-ra képes középszinten egy tárgyból, az egy kisebb rátanulással el tudja érni az 50-60%-ot is.
2021. febr. 20. 16:32
 10/11 anonim ***** válasza:

Sokaknak még a középszintű érettségi is nagy kihívás, nemhogy egy emelt szintű érettségi.


Nagy valószínűséggel azért hozták ezt a szabályt, hogy a felsőoktatásba jelentkezőket megszűrjék. Az emelt érettségi talán objektívebb, mert vadidegen helyen ismeretlen tanárok előtt kell szóbelizned, míg a közép erősen szubjektív a saját tanárodnál.

2021. febr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!